افتتاح مدرسه ۲۴ کلاسه شهید قاسم سلیمانی در کمپ چابهار

وزیر آموزش وپرورش دو مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه از جمله مدرسه "سردار شهید قاسم سلیمانی" در کمپ چابهار را در سیستان وبلوچستان افتتاح کرد.

  1. سه شنبه ۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۱:۵۵ (۲ ماه،۲ هفته قبل)
افتتاح مدرسه 24 کلاسه شهید "قاسم سلیمانی" در کمپ چابهار
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ، محسن حاجی میرزایی ضمن بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان وبلوچستان، پروژه ۲۴ کلاسه روستای عورکی منطقه دشتیاری به نام "حسین علیمرادی" را افتتاح کرد. همچنین افتتاح مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه سپهبد شهید "قاسم سلیمانی"، کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه روستای بلنگی و کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه در روستای رادودج دشتیاری انجام شد.

مجتمع بزرگ آموزشی ۲۴ کلاسه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کمپ چابهار افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

این مجتمع آموزشی از محل اعتبارات اهدایی مقام معظم رهبری و با اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع (۴ باب ساختمان آموزشی ۶ کلاسه با زیر بنای هزار و ۹۰۴ مترمربع ، ۲ باب سالن ورزشی با زیربنای هزار و ۱۰۰ مترمربع ، ۲ باب نمازخانه با زیربنای ۲۷۴ متر مربع، ۲ باب سرایداری با زیربنای۱۳۰ مترمربع، محوطه سازی ۸ هزار و ۲۳۵ مترمربع و دیوارکشی ۸۵۰ متر طول ) احداث شده است.

شایان ذکر است، بیش از هزار و ۲۰۰ دانش آموز دختر و پسر کمپ چابهار در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در دو شیفت از فضای آموزشی استاندارد بهره مند شدند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این افتتاحیه ها اظهار کرد: مادامی که از بحران ها و حوادث، فرصتی مغتنم برای آموختن و یادگرفتن ایجاد کنیم و به دنبال به دست آوردن راه هایی برای مقابله با اینگونه مشکلات باشیم می توانیم از آن بهره گیری مناسبی داشته باشیم. بر همین اساس اول بهمن در مدارس کشور برنامه سیل مهربانی با هدف جمع آوری کمک های مردمی و دانش آموزی برای دانش آموزان سیل زده سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه امروز سیستان و بلوچستان کانون توجه و نگاه مسئولان و آحاد مردم است، گفت: همه برای ایجاد شرایط زندگی عادی مردم این منطقه تلاش می کنیم.

۵۶ مدرسه نیازمند تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیازمند تعمیرات

وی با اشاره به خسارات وارده به فضاهای آموزشی و کمک های مردمی برای رفع مشکلات مردم اظهار کرد: در سیل اخیر سیستان و بلوچستان  ۵۶ مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارند که خوشبختانه با همت، تدبیر و ورود موثر خیرین نیک اندیش تعداد ۲۰ مدرسه توسط آنها احداث خواهد شد و در برنامه ای دیگر  ۶ استان به عنوان استان های معین به منظور همیاری با سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شدند.

ارسال ۳۵ کامیون تجهیزات به مدارس بلوچستان

وزیر آموزش و پرورش از ارسال ۳۵ کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد تومان و ۵۰کانکس برای برطرف کردن کوتاه مدت مشکلات مدارس آسیب دیده خبر داد و گفت: باهدف رفع کامل این مشکلات علاوه بر اقدامات یاد شده برنامه هایی میان مدت و بلندمدت نیز پیش بینی و اجرایی خواهد شد.

با کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه شهید فضل الله نوری روستای رادودج دشتیاری که با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس ساخته می شود بیش از ۱۴۶ دانش آموز دختر و پسر این روستا در مقطع ابتدایی از فضای آموزشی استاندارد بهره مند می شوند.

پروژه آموزشی به نام "حسین علیمرادی" هم با اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید؛ این پروژه از محل اعتبارات اهدایی مقام معظم رهبری، شامل دوره های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در زمینی به زیربنای ۱۰ هزار و ۷۹۵ مترمربع (۴ ساختمان آموزشی ۶ کلاسه با زیربنای هزار و ۹۰۴ مترمربع، ۲ سالن ورزشی با زیربنای هزار و ۱۰۰ متر مربع، یک نمازخانه با زیربنای۱۳۷ مترمربع، یک اتاق سرایداری با زیربنای ۱۳۰ متر مربع، محوطه سازی ۷ هزار و ۴۲۴ مترمربع، دیوارکشی ۴۸۶ مترمربع) ساخته شده است.

همرسانی نوشتار: