خبر خوش یک نماینده مجلس برای استخدام معلمان حق التدریس

نماینده مردم همدان در مجلس، گفت: قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش به تصویب رسید که براساس آن این معلمان استخدام می شوند.

  1. یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ ساعت ۱۵:۲۲ (۱ ماه قبل)
خبر خوش یک نماینده مجلس برای استخدام معلمان حق‌التدریس
به گزارش فرانگر

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ، گفت: طرح یک فوریت استفساریه تبصره (۱۰) ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: با تصویب قانون اصلاح تبصره «۱۰» ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۹۵/۶/۳ وزارت آموزش و پرورش مکلف شد تا مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند، حق التدریسان غیرمستمر قبل از سال ۱۳۹۱ و نیروهای آموزش دهنده تجمیعی نهضت سوادآموزی قبل از ۱۳۹۲ را بدون آنکه الزامی برای استخدام آنها پیش بینی کند، به کار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این طرح هیچ گونه بار مالی برای دولت ندارد، بنابراین با توجه به اینکه مقدمات لازم درباره اجرای این قانون توسط وزارت آموزش و پرورش فراهم شده است، با تصویب این طرح مشکل معلمان پیش دبستانی و خرید خدمات حل شد.

همرسانی نوشتار: