سیل ۳۴۲ مدرسه سیستان وبلوچستان را غیرقابل استفاده کرد

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۳۴۲ مدرسه در سیل سیستان غیرقابل استفاده و نیازمند تعمیرات اساسی هستند، از ارسال۲۰ کامیون تجهیزات آموزشی به این مناطق خبر داد.

  1. شنبه ۲۸ دی ۹۸ ساعت ۰۹:۲۲ (۱ ماه قبل)
سیل 342 مدرسه سیستان‌وبلوچستان را غیرقابل استفاده کرد
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ مهراله رخشانی مهر به منظور بازدید از فضاهای آموزشی سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان، به همراه تیمی متشکل از خیران مدرسه ساز، مدیران و کارشناسان فنی که در قالب گروه های جهادی برای برآورد خسارات وارده به فضاهای آموزشی و بررسی فنی و تخصصی میزان و نوع  آسیب ها تشکیل شده است، به سیستان و بلوچستان سفر کرد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با همکاری مسئولان دستگاه های اجرایی و خیرین و نیکوکاران و آحاد مردم برای کاهش آلام مردم آسیب دیده اظهار کرد: با هدف برطرف کردن کمبودهای تجهیزاتی و مشکلات مدارس آسیب دیده در سیل اخیر، در کوتاه ترین  زمان تجهیزات مورد نیاز این مدارس به ارزش ۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰ کامیون تهیه شده و در بین شهرستان ها و مناطق آسیب دیده توزیع شد.

رخشانی مهر افزود: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت است که در حال حاضر از اولویت های مهم و مورد نیاز مدارس آسیب دیده است.

وی با اشاره به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر رفع مشکلات و آسیب های ناشی از سیل اخیر در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: شرایط ویژه این استان و کمبودها و معضلاتی که در حوزه های مختلف از قبل وجود داشته نگاه های زیادی را به خود معطوف کرده است از جمله حضور و ورود موثر خیرین نیک اندیش که امیدواریم در این شرایط نیز این وفاق و همدلی بیش از پیش رقم بخورد و برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی این مناطق گام موثر برداشته شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن قدردانی از همه تلاش های صورت گرفته در چند روز اخیر ادامه داد: سیل ویرانگر اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان صحنه های دلخراشی را در برخی مناطق پدید آورده است که عزمی ملی، استانی و منطقه ای را به صورت جدی و جهادی می طلبد تا برای تسکین آلام عزیزان هموطن شبانه روزی تلاش شود.

وی تاکید کرد: حضور با برکت خیرین نیکوکار مدرسه ساز در بحران ها، همواره تسکین بخش آلام مردم و موجب دلگرمی مسئولان بوده است. خیرین مدرسه ساز همواره یار و همراه دولتمردان بوده اند تا مشکلات مردم مناطق محروم و بویژه هموطنان گرفتار در مشکلات پیش آمده زودتر مرتفع شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به میزان خسارات وارده به فضاهای آموزشی در این استان گفت: ۵۶ مدرسه غیرقابل استفاده و ۲۸۶ مدرسه نیازمند تعمیرات اساسی است که نیازمند مساعدت خیرین نیکوکار مدرسه ساز هستیم.

همرسانی نوشتار: