اول بهمن؛ کمک مدارس به مناطق درگیر سیل

ارسال بخاری های مازاد به مدارس سیل زده

"سیل مهربانی" اول بهمن در مدارس برگزار می شود تا معلمان و دانش آموزان به مناطق درگیر سیل کمک کنند همچنین بخاری های مازاد مدارس به مدارس سیل زده اهدا می شود.

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۱۳:۲۲ (۱ هفته،۱ روز قبل)
اول بهمن؛ کمک مدارس به مناطق درگیر سیل/ ارسال بخاری‌های مازاد به مدارس سیل‌زده
به گزارش فرانگر

اسماعیل بحری زاده؛ سرپرست سازمان دانش آموزی خبرنگار اجتماعی خبرگزاری با اشاره به برگزاری طرح سیل مهربانی ۲ با هدف کمک به مناطق سیل زده جنوب شرق کشور اظهار کرد: این طرح در ادامه سیل مهربانی ۱  است  که اوایل امسال برگزار شد و اتفاقی مشابه با آن برای کمک به مردم مناطق درگیر سیل جنوب و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد.

وی افزود: در تاریخ اول بهمن ماه هر مدرسه یک پایگاه همدلی و همراهی خواهد بود که دانش آموزان، خانواده ها و فرهنگیان می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به پایگاه های مدارس اهداء کنند.

سرپرست سازمان دانش آموزی گفت: دستورالعمل مربوطه تدوین و به مدراس ارسال می شود تا کمک های جمع آوری شده از طریق هر استان به مناطق درگیر سیل در جنوب شرق کشور  و به صورت برجسته استان سیستان و بلوچستان ارسال شود.

بحری زاده در پایان متذکر شد: پایگاه های همدلی و همراهی در مدارس غیردولتی هم برگزار می شود.

اهدای بخاری های نفتی مازاد مدارس به مناطق درگیر سیل

مهراله رخشانی مهر؛ رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در نامه ای خطاب به مدیران کل استان های آموزش وپرورش کشور خواستار کمک به مناطق درگیر سیل در جنوب و جنوب شرق کشور شد.

در این نامه او گفته است: "همانگونه که مستحضرید متاسفانه هم وطنان عزیزمان در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان در جنوب و جنوب شرقی کشور به دلیل وقوع سیل و طغیان رودخانه ها در هفته جاری شرایط نامناسب و ناپایداری را تجربه می کنند.

در راستای عمل به مسئولیت شرعی و اجتماعی و همچنین اوامر رهبر انقلاب مبنی بر رسیدگی و خدمات رسانی فوری دستگاه های دولتی به وضعیت مردم عزیز این مناطق ضروری است ضمن بسیج امکانات و اعزام نیروهای داوطلب اقدامات زیر را به عمل آورند:

۱. اهدا و ارسال بخاری های نفتی سالم مازاد "پرتابل" مدارس که در فرآیند استانداردسازی سیستم گرمایشی از مدار خارج شده اند برای استفاده مردم آسیب دیده  از سیل.

۲. ارسال تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی برای استفاده دانش آموزان مدارس مناطق سیل زده.

۳. کمک و یاری در انجام تعمیرات مدارس آسیب دیده نیازمند تعمیرات اساسی.

۴.کمک به تعمیر سیستم های گرمایشی و سرمایشی و موتورخانه های آسیب دیده".

همرسانی نوشتار: