مدارس و اردوگاه های آموزش وپرورش در اختیار سیل زدگان است

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش با اشاره به ایجاد کمیته مدیریت بحران گفت: مدارس و اردوگاه های آموزش وپرورش در اختیار سیل زدگان است.

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۱۳:۱۸ (۶ روز قبل)
مدارس و اردوگاه‌‌های آموزش‌وپرورش در اختیار سیل‌‌زدگان است
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ فریبرز حمیدی با اشاره به وقوع سیل در استان سیستان وبلوچستان اظهار کرد: وزیرآموزش و پرورش با هدف رصد مشکلات ناشی از سیل و امدادرسانی به مدارس درگیر دستور تشکیل کمیته مدیریت بحران درآموزش و پرورش را صادر کرد.

وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان متولی نظام تعلیم و تربیت با هماهنگی و همراهی ستادهای بحران و شورای تأمین، حفظ جان دانش آموزان را در اولویت قرار می دهد و تمام تلاش خود را در امداد رسانی به دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده های آنان به کار خواهد گرفت.

مدارس و اردوگاه های آموزش وپرورش در اختیار سیل زدگان

حمیدی  تصریح کرد: مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با حضور در ستاد بحران استان و با هماهنگی استاندار در حال ساماندهی امور است و در این راستا تمام  مدارس، اردوگاه ها، اماکن و نمازخانه های آموزش و پرورش در اختیار سیل زدگان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با دستور وزیرآموزش و پرورش استان های البرز، شهر تهران، کرمانشاه، خراسان رضوی و مازندران به عنوان استان های معین و امدادرسان در سیل سیستان و بلوچستان با هدف کمک رسانی بهتر به مردم منطقه تعیین ومعاونت پرورشی وفرهنگی کار هماهنگی بین وزارتخانه و استان را بر عهده دارد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در راستای لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص بسیج همه مردم و همه امکانات برای کمک به مردم سیل زده، آموزش و پرورش طرح ملی "سیل مهربانی همکلاسی ها" را با مشارکت و هم افزایی شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی از جمله پیشتازان سازمان دانش آموزی، اتحادیه های انجمن های اسلامی، سازمان بسیج دانش آموزی، سازمان هلال احمر و شوراهای دانش آموزی در روز سه شنبه اول بهمن ماه در مدارس سراسر کشور برگزار می کند.

حمیدی افزود: فرآیند بازسازی و نوسازی مدارس به محض پایداری شرایط انجام می شود همچنین در صورت لزوم از فضاهای آموزشی جایگزین مانند کانکس استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: از ساعات اولیه وقوع سیل، ستاد امداد فرهنگیان در اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تشکیل و اقلام مورد نیاز اولیه را جمع آوری و در اختیار هلال احمر و ستاد اسکان سیل زدگان قرار دادند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموز ش وپرورش ادامه داد: مجموعه آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تمام تلاش خود را برای امدادرسانی به سیل زدگان به کار خواهد گرفت.

همرسانی نوشتار: