دانش آموزان با توان تحلیل و پردازش بالا در مدارس سمپاد جذب می شوند

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال تغییر خاصی در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد نداریم.

  1. شنبه ۲۱ دی ۹۸ ساعت ۱۰:۴۲ (۱ هفته،۵ روز قبل)
دانش‌آموزان با توان تحلیل و پردازش بالا در مدارس سمپاد جذب می‌شوند
به گزارش فرانگر

خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ؛ فاطمه مهاجرانی در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره تغییرات آزمون ورودی مدارس سمپاد اظهار کرد: تلاش می کنیم به سمتی برویم که انتخاب دانش آموزان را به سمت فرایندی سوق دهیم که انتخاب دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان صرفاً با آزمون نباشد البته تا زمانی که به اینجا برسیم تأکید داریم فرایند سنجش از جنس جهش تحصیلی نباشد و سنجش هوش باشد و در این مسیر حرکت می کنیم.

وی افزود : امیدوارم سال های آینده به سمت آزمون های چندلایه برویم، به صرف یک آزمون نمی توان گفت برخی دانش آموزان برتری معناداری دارند.

امسال آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد تغییر نمی کند

مهاجرانی تأکید کرد که امسال تغییر خاصی در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد نداریم و هیچ ماده درسی را سنجش نمی کنیم بلکه هوش و استعداد تحصیلی دانش آموزان سنجش می شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا شرکت در کلاس آمادگی آزمون ورودی تیزهوشان کمک کننده و لازم است، گفت: شرکت در این کلاس ها را اصلاً توصیه نمی کنم و از والدین تقاضا دارم فرزندانشان را به هیچ وجه تحت فشار نگذارند آنچه به دنبالش هستیم این است که دانش آموزان با سرعت پردازش و توان تحلیل بالا را در مدارس استعدادهای درخشان جذب کنیم، اگر دانش آموزی این خصوصیات را نداشته باشند در مدارس اذیت خواهند شد.

وی ادامه داد: سمپاد مساوی موفقیت نیست و فشار بر اینکه دانش آموزان را به مدارس سمپاد بفرستیم صحیح نیست، بسیار تلاش می کنیم به سمت آزمون های چندمرحله ای برویم و اگر سال بعد نشود در سنوات آتی این اتفاق رخ خواهد داد.

همرسانی نوشتار: