ماجرای دامنه دار کیک های آلوده به قرص در سیستان و بلوچستان؛ تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به این موضوع+ عکس

در حالی که مردم جنوب سیستان و بلوچستان همچنان درحال کشف کیک های بسته بندی شده آلوده به قرص هستند، سرپرست مرکز بهداشت چابهار مدعی شد، تمامی موارد مشکوک جمع آوری شده و حتی برای رسیدگی به موضوع پرونده قضایی تشکیل شده است.

  1. چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ ساعت ۲۲:۱۹ (۱ ماه،۲ هفته قبل)
ماجرای دامنه دار کیک‌های آلوده به قرص در سیستان و بلوچستان؛ تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به این موضوع+ عکس
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از چابهار، همچنان تصاویر و فیلم های مربوط به کشف قرص های مشکوک در بین کیک های آلوده در حالت انتشار است و پیگیری های مقامات انتظامی و قضایی نیز بعد از انتشار خبری در این رابطه در خبرگزاری مربوط به این کیک های بسته بندی شده آلوده به قرص، با سرعت بیشتری به جریان افتاده است.

ماجرا بُعد گسترده تری دارد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خبرنگار ، با اشاره به اینکه موضوع تنها به چابهار و این استان مربوط نمی شود  اظهار داشت: این موضوع که در بین کیک های بسته بندی، قرص هایی کشف شده به ما ارجاع شده است و ما در حال بررسی ماجرا هستیم.

پرنیان خو در ادامه گفت: این قرص ها نمی توانند از مبدا کارخانه در بین کیک ها جای گذاری شده باشند چرا که طی مراحل پخت، آماده سازی و بسته بندی یک چنین امری غیرممکن است و تنها راهی که می توان این قرصها را در بین کیکها جای گذاری کرد این است که بعد از مرحله بسته بندی بسته ها را باز کنند و بعد از جایگذاری قرص بسته بندی آن را دوباره ببندند.

وی در ادامه توضیح داد: این موضوع یک ماه است که در حال رخ دادن است و با توجه به نظارت هایی که در کارخانه ها وجود دارد نمی توان انتظار داشت در مبدا و طی مراحل پخت و بسته بندی چنین بلایی سر کیک ها آمده باشد.

شتاب بیشتر در کشف موارد آلوده

محلی ها از چابهار، کنارک و نقاط دیگر استان سیستان و بلوچستان با تماس برقرار کرده و با ارسال تصاویر و فیلم هایی مدعی شده اند که چنین اتفاقاتی رخ داده است.

ماجرای دامنه دار کیک های آلوده به قرص در سیستان و بلوچستان؛ تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به این موضوع+ عکس

یکی از این افراد کهدهیار روستای دودر جدید از توابع چابهار است، مدعی شد: با این که کلیپ هایی از این موضوع در فضای مجازی پخش می شد اما تا قبل از رویت موردی در روستای خودمان، که همین شب گذشته رخ داد، این موضوع را باور نمی کردیم بیشتر فکر می کردیم شوخی است تا اینکه شب گذشته داخل یک شکلات بار با برند معروفی، یک قرص را کشف کردیم که در میان شکلات جاگذاری شده بود.

آقای لادی که از این موضوع ابراز نگرانی زیادی می کرد در ادامه اظهار داشت: بنده به غیر از این مورد، موارد دیگری در روستای خود مشاهده نکردم و از مسئولان نیز درخواست پیگیری هر چه سریعتر موضوع را دارم تا جان هم وطنانم آن به خطر نیفتد.

موردی در بندرعباس

روابط عمومی یکی از شرکت هایی که با این اتفاق، نام و برندش در حال تضعیف است، اظهار کرد: به نظر می آید این اتفاق از سوی یک سری انسان با هدف خاص و برای خراب کردن برند موفقی مثل ما طراحی شده است.

وی ادامه داد: برای اولین بار یک چنین گزارشی از سوی بندرعباس به ما اعلام شده بود که آن موضوع قبل از اتمام پیگیری، توسط شاکی خصوصی اعلام رضایت شد و حالا از سیستان و بلوچستان چنین اتفاق هایی گزارش می شود.

جمع آوری کیک ها در چابهار

سرپرست مرکز بهداشت چابهار مدعی شد تمامی کیک های مشکوک با پیشنهاد دادستان چابهار از سراسر این شهرستان جمع آوری شدند و در حال پیگیری موضوع هستیم.

بهروز دهقان در ادامه بیان داشت: ما همچنان فکر نمی کنیم این اتفاق از سوی کارخانه ها انجام شده باشد و حتی تمامی محصولات را به دلیل اینکه هیچ چاره دیگری نداشتیم، از سطح واحدهای صنفی جمع کرده ایم چرا که جان مردم از همه چیز مهمتر است.

وی ادامه داد: این اتفاق اولین بار سه هفته پیش در کنارک به ما اعلام شد و در حال پیگیری ماجرا بودیم که از امروز صبح مواردی در چابهار گزارش شد.

به گفته دهقان، در زمینه این موضوع پرونده قضایی تشکیل شده و مقامات امنیتی و انتظامی به شدت پیگیر موضوع هستند تا واقعیت ماجرا را محرز کنند.

گزارش از سید خلیل موسوی نیا، سید امیرحسین عظیمی

۳۹۵/ ع

همرسانی نوشتار: