چند راهکار برای تأمین سهمیه بنزین رفت وآمد دانش آموزان و معلمان

مدیرکل آموزش وپرورش سیستان وبلوچستان با تشریح راهکارهای تأمین بنزین مورد نیاز معلمانی که مسافت های طولانی برای رسیدن به مدرسه طی می کنند، گفت: امکان ثبت نام خودروهای آزادبری دانش آموزان روستایی را جابه جا می کنند در سامانه سپند فراهم شد.

  1. جمعه ۸ آذر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۶ ماه قبل)
چند راهکار برای تأمین سهمیه بنزین رفت‌وآمد دانش‌آموزان و معلمان
به گزارش فرانگر

حمیدرضا رخشانی خبرنگار اجتماعی خبرگزاری درباره تأثیر افزایش قیمت بنزین در وضعیت رفت وآمد دانش آموزان و معلمان مناطق محروم به مدرسه اظهار کرد: در بحث سرویس های دانش آموزان، دو نوع سرویس شهری و روستایی داریم که سرویس شهری مربوط به تاکسیرانی است و بحث دوم مربوط به سرویس های طرح روستامرکزی است.

وی افزود: به تمام سرویس های مدارس اعلام کرده ایم در سامانه سپند ثبت نام کنند تا با توجه به مسافت طی شده، سهمیه بنزین به آنها تعلق بگیرد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان سیستان وبلوچستان گفت: برخی دانش آموزان روستایی هم هستند که سرویسی برای آنها تأمین نشده است و با خودروهای آزادبر تردد می کنند در این رابطه به مناطق و شهرستان ها اعلام کرده ایم با توجه به کمک فرمانداری و شهرداری ها، نشست هایی را برگزار کنند.

امکان ثبت نام خودروهای آزادبر در سامانه سپند

وی افزود: پس از برگزاری جلسات، مقرر شد دانش آموزان روستایی که با خودروهای آزادبر به مدرسه می روند و یک فرد به طور منظم کار سرویس دهی آنها را انجام می دهد بتوانند در سامانه سپند ثبت نام کنند و با تأییدیه آموزش و پرورش، فرمانداری و شهرداری پس از راستی آزمایی سهمیه بنزین به آنها تعلق بگیرد.

رخشانی ادامه داد: با توجه به اینکه تمام روسای ادارات آموزش وپرورش استان سیستان وبلوچستان در این باره نشست هایی برگزار کرده اند مشکل خاصی درباره وضعیت سرویس دانش آموزان به وجود نیامده است مگر اینکه بعدها درباره نقدینگی و سوخت مشکلی به وجود بیاید.

معلمان هم با مشکل افزایش هزینه ها مواجهند؛ راهکار چیست؟

وی درباره وضعیت معلمانی که برای تدریس مسافت های طولانی را طی می کنند، گفت: به دلیل گستردگی استان سیستان وبلوچستان، معلمان برای تدریس مسافت های زیادی را طی می کنند و قطعاً در بحث افزایش هزینه برای آنها مشکلاتی به وجود می آید دراین باره نیز نشست هایی با استانداری و فرمانداری برگزار شد تا افرادی که بحث سرویس دهی به معلمان را بر عهده دارند پس از تأیید آموزش وپرورش در سامانه سپند ثبت نام کنند و به آنها سهمیه بنزین داده شود.

۱۲۰ لیتر بنزین کافی نیست

مدیرکل آموزش وپرورش استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: اگر سهمیه بنزین برای رفت وآمد معلمان ۱۲۰ لیتر باشد با توجه به بُعد مسافت کافی نیست و مشکلاتی به وجود می آورد بنابراین پیشنهاد ما این است که سهمیه با توجه به بُعد مسافت تعیین شود چرا که برخی معلمان در طول روز تا ۲۰۰ کیلومتر مسافت طی می کنند، با توجه به گستردگی و پراکندگی جمعیت در استان سیستان وبلوچستان باید وضعیت معلمان را به طور ویژه در نظر گرفت.

وی گفت: برای معلمانی که با خودروی شخصی به صورت انفرادی تردد می کنند هنوز برنامه خاصی نداریم و پیشنهاد را به استان داده ایم تا این معلمان تجمیع شوند و یک خودرو برای رفت وآمد آنها در نظر گرفته شود تا بتوانیم برای آنها نیز سهمیه بنزین در نظر بگیریم.

همرسانی نوشتار: