کمک ۵۰ میلیاردی خیران برای بازسازی مدارس سیل زده گلستان

نیازمندی ۴ هزار کلاس به مقاوم سازی

گروه استان ها ـ مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: براساس ارزیابی های انجام شده ۴ هزار کلاس درس در استان نیازمند مقاوم سازی است که این کار با مشارکت خیران انجام می شود.

  1. چهارشنبه ۶ آذر ۹۸ ساعت ۱۲:۳۴ (۶ ماه قبل)
کمک 50 میلیاردی خیران برای بازسازی مدارس سیل‌زده گلستان / نیازمندی 4 هزار کلاس ‌به مقاوم‌سازی
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از گرگان، احسان گوهری راد شامگاه سه شنبه در گفت وگوی ویژه خبری اظهارداشت: حدود ۴۰ درصد از کلاس های درس در استان استانداردهای لازم را برای حضور دانش آموزان ندارند.

وی گفت: براساس ارزیابی های انجام شده حدود ۴ هزار کلاس در مدارس استان نیازمند مقاوم سازی است که این کار با کمک نوسازی مدارس و خیران در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: ۱۲ هزار کلاس هم که در سال های اخیر ساخته شده اند، مقاوم بوده و استانداردهای لازم را دارند. باید تلاش کنیم تا جلوی افزایش تعداد کلاس ها و مدارس غیرمقاوم را بگیریم.

وی ادامه داد: در استان مدرسه تخریبی که دانش آموزان در آن تحصیل کنند نداریم. در جریان سیل ابتدای امسال هم ۲۴ مدرسه که تعدادی از قبل هم مشکل داشتند در لیست مدارس تخریبی قرار گرفت.

گوهری راد افزود: کار ساخت ۲۰ مدرسه در مناطق سیل زده استان آغاز شده و خیران نیز بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای کمک به ساخت این مدارس متعهد شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ایمنی دانش آموزان در محیط آموزشی از دغدغه های جدی وزارت آموزش و پرورش است و در این مسیر تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با کمک سایر نهادها و موسسه هایی که می توانند به این بخش کمک کنند، مدارسی ایمن و استاندارد برای دانش آموزان فراهم کند.

۵۸۲/ش

همرسانی نوشتار: