۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره در کشور وجود دارد

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه استان تهران از محرومترین استان های کشور در بحث فضای آموزشی است، گفت: اولویت اصلی ما در تأمین فضای آموزشی، تکمیل ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره در کشور است.

  1. سه شنبه ۲۸ آبان ۹۸ ساعت ۱۰:۵۹ (۲ هفته،۳ روز قبل)
40 هزار کلاس درس نیمه‌کاره در کشور وجود دارد
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش بانوان خیر مدرسه ساز در جمع خبرنگاران درباره وضعیت فضاهای آموزشی کشور اظهار کرد:  استان تهران یکی از محروم ترین استان ها در بحث فضاهای آموزشی است، در برخی مناطق مانند منطقه ۲۲ با وجود توسعه ای که دارد، پیش بینی فضای آموزشی مناسب نشده است؛ همچنین در حواشی و مرکز تهران به فضای آموزشی نیاز داریم از سوی دیگر هم اکنون حدود ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم سازی، بازسازی و تخریب هستند.

تعهد ۵ هزار میلیارد تومانی خیران برای ساخت مدرسه

وی افزود: اولویت اصلی ما در تأمین فضای آموزشی تکمیل ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره در کشور است. هم اکنون  متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور ۵.۲ مترمربع است که استاندارد آن ۸.۲ مترمربع است البته این میزان در تهران کمتر از ۵.۲ مترمربع است و باید این فاصله پُر شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سال های گذشته اصرار آموزش و پرورش بر آن بود تا فرصت های آموزشی را در تمام نقاط کشور توسعه دهد به همین دلیل در بسیاری از مناطق مدارسی ساخته شد که تعداد دانش آموزان  آن کم است.اکنون در حاشیه شهر ها و برخی از استان ها نیازمند فضای آموزشی هستیم تا در کلاس های درس تراکم دانش آموزی ۴۰ نفره نداشته باشیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: امسال خیرین نامه ای را برای ما نوشتند و گفتند در مدت دو سال، حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی تعهد می کنند و دولت هم به اندازه آن اعتبار اختصاص دهد، دولت هم قول داده است متناسب با اعتباری که خیرین گذاشتند، اعتبار در نظر بگیرد تا ان شاءالله هرچه زودتر فاصله ها را پُر کند.

همرسانی نوشتار: