حذف کلاس های کانکسی تا سال آینده

محرومیت آموزشی کم رنگ می شود

۲۹ کلاس درس در قالب سه واحد آموزشی در ۲ شهرستان بیرجند و طبس با مشارکت خیران به بهره برداری رسید.

  1. سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۵۹ (۳ هفته،۳ روز قبل)
‌حذف کلاس‌های کانکسی تا سال آینده‌/‌محرومیت آموزشی کم‌رنگ می‌شود
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از بیرجند، خراسان جنوبی یکی از استان های کمتر توسعه یافته کشور محسوب می شود که روند توسعه آن نسبت به برخی مناطق کشور از شتاب پایین تری برخوردار است.

رنگ محرومیت همچنان در بسیاری از نقاط این استان  مشاهده می شود و مردم با مشکلات و کمبودهای بسیاری در بخش های مختلف مواجه هستند.

خدمات آموزشی یکی از مهمترین نیازهای هر منطقه به شمار می رود که در این راستا باید سعی و تلاش مضاعفی صورت گیرد.

در این راستا ۲۹ کلاس درس با مشارکت خیران طی روز گذشته و امروز در روستای حاجی آباد بیرجند و شهرستان طبس به بهره برداری رسید .

بهره برداری از ۱۷ کلاس درس با مشارکت خیران در شهرستان بیرجند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی از بهره برداری از ۱۷ کلاس درس با مشارکت خیران در روستای حاجی آباد شهرستان بیرجند خبر داد.

محمدرضا بیکی اظهار داشت: این کلاس های درس در قالب ۲ واحد آموزشی به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: دبیرستان ۹ کلاسه رباب سیار و دبستان ۸ کلاسه رضا مقصود با مشارکت موسسه مهر گیتی و اداره کل نوسازی مدارس استان به بهره برداری رسید.

۳۷ مدرسه با ۱۶۴ کلاس درس به فضای آموزشی استان اضافه شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی زیربنای این دو واحد آموزشی را بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ متر مربع عنوان کرد و افزود: اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای ساخت این واحدها هزینه شده و ۵۰۰ دانش آموز از مزایای آن بهره مند شدند.

بیکی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۳۷ مدرسه با ۱۶۴ کلاس درس به فضای آموزشی استان اضافه شده که از این تعداد ۳۴ مدرسه با مشارکت خیران احداث شده است.

مقاوم سازی ۱۲ کلاس درس در استان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۲ کلاس درس مقاوم سازی و ۸ سالن چند منظوره نیز بازسازی شد.

بیکی از تکمیل مدرسه ابتدایی در سایت مسکن مهرطبس شماره ۲ نیز خبر داد و گفت: ۱۲ کلاس درس با یک هزار و ۷۲۷ متر مربع زیربنا نیز به بهره بردادی رسید.

وی اعتبار این پروژه را ۳۱ هزار میلیون ریال عنوان و بیان کرد: از این میزان ۲۱ هزار میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ۱۰ هزار میلیون ریال از محل اعتبارات خیری تامین شده است.

تجهیز ۸۰ درصدی مدارس خراسان جنوبی به سیستم گرمایش مرکزی

وی اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم ۴۰ درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایش مرکزی بود که این رقم در حال حاضر به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز در ابتدای دولت یازدهم را ۶ متر مربع اعلام و تصریح کرد: این رقم نیز امروز به ۶.۹ متر مربع افزایش یافته است.

کاهش ۱۳ درصدی مدارس تخریبی استان

بیکی از کاهش مدارس تخریبی استان از ۱۹ درصد به ۱۳ درصد خبر داد و افزود: علاوه بر این حذف مدارس خشت و گلی در دستور کار قرار گرفته و در مهرماه جشن حذف مدارس خشت و گلی در استان را همزمان با سراسر کشور برگزار کردیم.

وی با اشاره به وجود ۵۸ کلاس کانکسی در استان گفت: حذف این کلاس ها نیز مدنظر قرار گرفته که تا سال آینده انجام می شود.

۲۵۳/ش

همرسانی نوشتار: