توزیع دوباره شیر در مدارس به شرط تأمین بودجه

با وجود اینکه پیش از این براساس تصمیم پنجمین جلسه بررسی طرح توزیع رایگان شیر مدرسه، قرار شد از ابتدای آبان ماه سال جاری این طرح در هشت استان کمتر برخوردار اجرایی شود، وزیر آموزش وپرورش می گوید: مشکل بر سر تأمین اعتبار است.

  1. سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸ ساعت ۱۲:۳۴ (۳ هفته،۴ روز قبل)
توزیع دوباره شیر در مدارس به شرط تأمین بودجه
به گزارش فرانگر

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش درباره توزیع شیر در مدارس که پیش از این وعده آن از ابتدای آبان داده شده بود، اظهار کرد: مشکل بر سر تأمین اعتبار است و امسال صحبت شد که ۳۰۰ میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدارس اختصاص یابد، به محض اینکه این اعتبار دریافت شود شیر مدارس را توزیع می کنیم. براساس وعده ای که به من داده شده اگر اعتبار تامین شود، توزیع شیر را آغاز می کنیم البته تلاش می کنم این اعتبار را پیگیری و دریافت کنم.

توزیع شیر از ابتدای آبان!

پیش از این براساس تصمیم پنجمین جلسه بررسی طرح توزیع رایگان شیر مدرسه، قرار شد از ابتدای آبان ماه سال جاری این طرح اجرایی شود در همین رابطه، عباس قبادی معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت طی ابلاغیه ای نحوه اجرای این طرح در سال جاری را به انجمن صنایع فرآورده های لبنی ابلاغ کرد که براین اساس هشت استان کمتر برخوردار بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان،کرمان، ایلام ،خوزستان، کهکیلویی و بویر احمد و هرمزگان برای توزیع رایگان شیر مدرسه در نظر گرفته شدند.

همچنین رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی ایران خبرنگار اقتصادی خبرگزاری در پاسخ به اینکه شیر مدارس از چه زمان توزیع می شود، گفته بود: " وزارت آموزش و پروررش منتظر ابلاغ سازمان برنامه و بودجه است تا کارخانه هایی که در این طرح مشارکت دارند برای انعقاد قرارداد دعوت شوند. براساس تماس صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه، این سازمان اعلام کرده است که ۱۸۰ میلیارد تومان در ردیف بودجه برای توزیع شیر در مدارس ۸ استان کمتر برخوردار کشور تصویب شده است.

منابع مالی برای توزیع شیر رایگان در مدارس هر سه ماه یکبار به حساب آموزش و پرورش ریخته می شود، در حال حاضر آموزش و پرورش منتظر ابلاغ از سوی سازمان برنامه و بودجه است تا کارخانه ها برای انعقاد قرار داد دعوت شوند، اما هنوز تاریخی برای این امر اعلام نشده است. سازمان برنامه و بودجه باید ابتدا مبلغ مورد نیاز توزیع سه ماه توزیع رایگان شیر مدارس را به حساب آموزش و پرورش واریز کند اما ظاهراً هنوز پولی واریز نشده است."

به نظر می رسد مشکل همیشگی تأمین اعتبار، اینبار دامن گیر توزیع شیر  در مدارس شده و باعث شده است، چند سالی پای شیر از مدارس قطع شود.

همرسانی نوشتار: