مدارس در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی آسیب جدی ندیدند

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور اعلام کرد: هیچ کدام از مدارس آذربایجان شرقی در زلزله بامداد امروز که در این استان به وقوع پیوست، آسیب جدی ندیدند.

  1. جمعه ۱۷ آبان ۹۸ ساعت ۲۱:۱۲ (۱ ماه قبل)
مدارس در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی آسیب جدی ندیدند
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ،  در پی وقوع زلزله بامداد امروز در آذربایجان شرقی، معاونین فنی و نظارت و توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، امروز به منظور بازدید از فضاهای آموزشی مناطق زلزله زده به آذربایجان شرقی سفر کردند.

داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس در این رابطه گفت: در این بازدید که مدیرکل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی و تیم های فنی و مهندسی ارزیابی از استان زنجان نیز همراه بودند، فضاهای آموزشی در شهرستان میانه و به ویژه روستای ورنکش و ترکمنچای که کانون زلزله بودند، مورد بازدید و بررسی های دقیق تر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مدارس مناطق زلزله زده در این استان آسیب جدی ندیدند، افزود: ساختمان های آموزشی دچار آسیب نشدند و تنها دیوار محوطه سه مدرسه در روستاهای ورنکش و ترکمنچای دچار آسیب جزئی شدند.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: ترمیم و بهسازی دیوار محوطه مدارس در دستور کار اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی قرار گرفته و از صبح فردا عملیات اجرائی ترمیم و اصلاح آنها انجام می شود.

در زلزله بامداد امروز که به قدرت ۵.۹ ریشتر مناطقی از آذربایجان شرقی را لرزاند، خساراتی به این استان وارد شد.

همرسانی نوشتار: