وزیر آموزش وپرورش زمان اجرای رتبه بندی معلمان را اعلام کرد

وزیر آموزش وپرورش با اعلام زمان رتبه بندی معلمان گفت: معلمان براساس صلاحیت های حرفه ای و تخصصی در ۵ رتبه تقسیم می شوند.

  1. جمعه ۱۷ آبان ۹۸ ساعت ۱۵:۰۰ (۱ ماه قبل)
وزیر آموزش‌وپرورش زمان اجرای "رتبه‌بندی معلمان" را اعلام کرد
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ محسن حاجی میرزایی در نشست هم اندیشی با مدیران، فرهنگیان و مجمع خیرین استان مازندران به نقش برجسته معلم اشاره و اظهار کرد: معلم جایگزین و جانشین همه نداشته ها است بنابراین باید دغدغه های آنان را به طور کامل مرتفع سازیم.

وی در خصوص طرح رتبه بندی معلمان گفت: این طرح امسال حتما  اجرایی خواهد شد و مبنای اجرای این طرح از ابتدای مهر ماه ۹۸ است و براساس شیوه نامه مورد نظر، معلمان براساس صلاحیت های حرفه ای و تخصصی در ۵ رتبه تقسیم می شوند و متناسب با همین تقسیم بندی، رتبه های خود را کسب می کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تمام تلاشم طی دو ماه گذشته، رفع دغدغه های فرهنگیان بود چون باور قلبی دارم باید این مشکلات رفع و حل شود تا همه و ازجمله معلمان، بر آموزش تمرکز کنیم.

ابلاغ شیوه نامه استخدام معلمان حق التدریس تا چند هفته آینده

حاجی میرزایی افزود: شیوه نامه تبدیل وضع مربیان پیش دبستانی، خرید خدمت ها، حق التدریسی ها مراحل نهایی خود را می گذراند و ظرف چند هفته آینده اجرایی خواهد شد.

وزیر آموزش وپرورش گفت: امروز نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران ۱۵ میلیون دانش ‍ آموز را در اختیار دارد و همین دانش آموزان، آینده و فردای ایران اسلامی را در دست خود خواهند گرفت پس اگر امروز به این فرزندان توجه ویژه کنیم فردا در بسیاری از آسیب های اجتماعی، ایمن خواهیم بود.

وی بیان کرد: برای نیل به یک جامعه بهتر و سالم تر باید به آموزش و پرورش بپردازیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: «هزینه کردن در آموزش و پرورش یک سرمایه گذاری دیرپا اما اطمینان بخش است.»

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه گفت: پژوهش های بین المللی و تجربیات ما ثابت کرده است که توجه به آموزش و پرورش تضمین کننده توسعه پایدار است و اساساً پایداری یک جامعه در ظرفیت فکری است و ریشه در خلاقیت آنها دارد که این مهم در داخل کلاس های درس رخ می دهد.

همرسانی نوشتار: