وزارت آموزش و پرورش ملزم به استخدام تمام نیروهای حق التدرسی و نهضت در سال ۹۸ نیست

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: ملزم به استخدام تمام نیروهای حق التدرسی و نهضت در سال ۹۸ نیستیم و در صورت ابلاغ بخشنامه در سال های آینده به کارگیری می شوند.

  1. دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸ ساعت ۱۳:۱۲ (۷ ماه،۳ هفته قبل)
وزارت آموزش و پرورش ‌ملزم به استخدام تمام نیروهای حق‌التدرسی و نهضت در سال 98 نیست
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از خرم آباد، زهرا مظفر ظهر امروز در حاشیه مراسم نمادین انتخابات انجمن اولیاء و مربیان مدارس لرستان در مورد آخرین وضعیت مدارس مناطق سیل زده کشور اظهار داشت: دو استان گلستان و لرستان به دلیل وقوع سیل دارای شرایط ویژه ای بودند به همین دلیل در تابستان وضعیت مدارس و تامین نیروی انسانی آن ها به طور مرتب رصد می شد.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش به رئیس نوسازی مدارس کشور دستور داد که اعتبارات ویژه ای را بازسازی مدارس استان های سیل زده اختصاص دهد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در لرستان نیروهای پشتیبانی ۲۴ ساعته فعال هستند، عنوان کرد: خوشبختانه ما از نظر فضای آموزشی توانستیم دانش آموزان را ساماندهی کنیم و مشکلی از نظر فضا در استان های سیل زده نداریم.

وی با اشاره به کمبود نیروهای انسانی بیان کرد: کمبود نیروی انسانی مشکلی است که گریبان گیر تمام کشور است که نیروهای حق التدرس، نیروی خرید خدماتی و نیروهای نهضتی بعد از اینکه اسناد آن ها مورد ارزیابی قرار گرفت و پرونده هایی که تایید شد در استان ها بکارگیری شدند.

مظفر خاطرنشان کرد: در استان لرستان نیز به همان ترتیب عمل شد ولی در این استان افراد زیادی اعم از حق التدرسی و نیروهای نهضت متقاضی استخدام هستند، باید گفت درست است که قانون اعلام کرده که باید این نیروها استخدام شوند ولی تبصره ای نیز دارد که درصورت نیاز آموزش و پرورش و طی دوره پنج ساله برنامه ششم توسعه بکارگیری شوند.

وی با تاکید به اینکه طبق قانون ما ملزم به استخدام تمام نیروهای حق التدرسی و نهضت در سال جاری نیستیم، تصریح کرد: بسیاری از تجمعاتی که امسال در استان لرستان شاهد بودیم برای استخدام در این منظر بوده و باید بگوییم که امسال از طرف وزارت آموزش و پرورش مجوز به کارگیری داده شده و لرستان نیز همه نیروهای مورد نیاز را به کار گرفته و مابقی متقاضیان نیزچون وزارت خانه مجوز به کارگیری آن ها را نداده باید منتظر باشند در صورت ابلاغ بخشنامه در سال های آینده به کارگیری شوند.

ش

همرسانی نوشتار: