انتخاب رشته تجربی و پزشکی به خاطر حقوق و مزایای آن است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس از طریق مرکز پژوهش ها به دنبال تغییر شرایط کنکور به نفع رشته های مهارتی است. تاریخ انتشار: ۰۳:۰۰ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - کد خبر: ۵۴۱۸۶۰

  1. جمعه ۲۵ مرداد ۹۸ ساعت ۰۳:۰۷ (۳ ماه،۱ هفته قبل)
انتخاب رشته تجربی و پزشکی به خاطر حقوق و مزایای آن است
به گزارش فرانگر

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبرنگار اظهار داشت: همه ما از زمانی که فرزندمان متولد می شود شغل خاصی را برای او آرزو می کنیم و به دنبال دروس مرتبط با مهارت فرزندان نیستیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شرایط به گونه ای شده که همه علاقمند ورود به رشته پزشکی و تجربی شده اند که البته بخشی از آن، به دلیل شأن اجتماعی پزشکی و بخشی هم به خاطر مزایا و حقوق است. همه این مسائل دست به دست هم داده و ما را به جایی رسانده که با خیل عظیم پشت کنکوری های غیرعلاقمند به رشته تجربی مواجهیم.

این نماینده مجلس متذکر شد: حل این مشکل از عهده وزارت آموزش و وزارت علوم به تنهایی ممکن نیست و همه ارگان ها و خانواده ها باید در این جهت اقدام و همکاری کنند.

میرازده با اشاره به سهم آموزش و پرورش از اصلاح روند ناقص هدایت تحصیلی گفت: آموزش و پرورش باید مشاوره تحصیلی را از دوره ابتدایی جدی بگیرد، اما متاسفانه ما مشاوره به دانش آموزان از دوره ابتدایی را رها کردیم و دقیقا بعد از اینکه خانواده ها تصمیم گیری کردند تازه وارد مشاوره می شویم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از "تشکیل شورای عالی مهارت" سخن گفت و افزود: کلیه سازمان ها و وزارتخانه هایی که آموزش مهارتی می دهند در قالب شورا و زیر نظر معاون اول رئیس جمهور و دبیرخانه در وزارت کار، انجام وظیفه می کنند.

میرزاده گفت: مجلس از طریق مرکز پژوهش ها به دنبال طرحی است که شرایط کنکور را به نفع رشته های مهارتی تغییر و مهارت را به مدرک اولویت دهد.