بیش از ۲۴۰۰۰ بازمانده از تحصیل در زاهدان زندگی می کنند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۴۰۰۰ بازمانده از تحصیل در زاهدان زندگی می کنند که اگر در این زمینه برنامه ریزی نشود این تعداد در پایان سال جاری به حدود ۲۷۰۰۰ نفر می رسد.

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۴ ماه قبل)
بیش از 24000 بازمانده از تحصیل در زاهدان زندگی می‌کنند
به گزارش فرانگر

خبرنگار از زاهدان، علیم یارمحمدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز کشور برگزار شد، اظهار داشت: امروز ۴۵۰ هزار حاشیه نشین در زاهدان زندگی می کنند و ما در مناطق حاشیه نشین زاهدان با کمبود جدی فضای آموزشی مواجه هستیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۲۴۰۰۰ بازمانده از تحصیل در زاهدان زندگی می کنند و با توجه به اینکه ما در این شهرستان ۴.۵ درصد رشد جمعیت داریم اگر برای آن تدبیر خاصی دیده نشده جمعیت بازمانده از تحصیل زاهدان در پایان سال جاری به حدود ۲۷۰۰۰ نفر می رسد.

وی بیان کرد: منطقه "کریم آباد" زاهدان با ۸۰ هزار نفر جمعیت امروز مدرسه دخترانه ندارد و این برای ما یک درد است و ضرورت دارد وزارت آموزش و پرورش برای حل چنین معضلاتی ورود جدی تری داشته باشد و اعتبارات ویژه در نظر بگیرد.

یارمحمدی با بیان اینکه ایجاد مدرسه برای قشر عشایری نیاز جدی استان است، ادامه داد: به ویژه در زاهدان این نیاز جدی تر است چرا کهبیشترین جمعیت نیمه سیار عشایری استان را دارد و عمده بازماندگان تحصیل استان حاشیه نشینان و عشایر زاهدان هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان پهناور سیستان و بلوچستان را باید جوانان تحصیل کرده آن آباد کنند که راه آن توسعه آموزش و پرورش است و همه ما باید جهت تحقق عدالت آموزشی در استان تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

انتها پیام/ن

همرسانی نوشتار: