سیستان و بلوچستان| وزارت آموزش و پرورش بر تعهد خدمت معلمان مناطق محروم نظارت کند

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش باید بر تعهد خدمتی معلمان در مناطق محروم نظارت جدی تری داشته باشد و باید ابلاغ شود معلمان تعهد خدمت در نقاط محروم را به طور کامل به اتمام برسانند.

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۴:۴۵ (۳ ماه،۱ هفته قبل)
سیستان و بلوچستان| وزارت آموزش و پرورش بر تعهد خدمت معلمان مناطق محروم نظارت کند
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از زاهدان، علی کرد ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش وخیرین مدرسه ساز کشور برگزار شد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش باید بر تعهد خدمتی معلمان در مناطق محروم نظارت جدی تری داشته باشد و باید ابلاغ شود معلمان تعهد خدمت در نقاط محروم را به طور کامل به اتمام برسانند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه ما در سال تحصیلی گذشته حتی یک معلم زیست در سطح آموزش و پرورش شهرستان خاش نداشتیم و معلمان شیمی و دیگر دروس درس زیست دانش آموزان خاش را تدریس می کردند؛ در چنین شرایطی چگونه دانش آموز حوزه انتخابیه من توان رقابت با دانش آموزان دیگر نقاط کشور را خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهدیم معلمانی که آقازاده هستند تعهد خدمتی بلوچستان خود را اطراف زاهدان سپری می کنند که باید از این امر جلوگیری شود؛ نقاط روستایی و عشایری اطراف زاهدان به خلوتگاه آموزش و پرورش تبدیل شده که باید به آن رسیدگی شود.

کرد با بیان اینکه باید نظارت شود اعتبارات نهضت سوادآموزی در استان سیستان و بلوچستان کجا و برای چه کسانی هزینه می شود، ادامه داد: سال گذشته فساد اداری در این زمینه در رسانه ها خبرساز شد که همین موضوع ضرورت نظارت را دوچندان می کند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معلم شهید حمیدرضا گنگوزهی آموزشکاری بود که فروردین ماه ۹۵ در روستایی از توابع شهرستان خاش در جریان تلاش برای نجات جان دانش آموزان مدارس خشت و گلی زیر آوار ماند و جان خود را از دست داد ولی امروز هیچ نمای از او در میان نیست و این انسان فداکار در حال فراموشی است که ما در این زمینه از وزارت آموزش و پرورش گلایه مند هستیم. داستان فداکاری این معلم باید در کتاب درسی مدارس مقطع ابتدایی کشور درج شود.

ن

همرسانی نوشتار: