هنوز هیچ تخصیصی برای شیر مدارس نگرفته ایم

علی الهیار ترکمن گفت: هنوز هیچ تخصیصی نگرفته ایم و پیگیر آن هستیم و در این راستا پیشنهاداتی باری تامین اعتبارات آن داده ایم. تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - کد خبر: ۵۴۱۶۳۷

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۳:۳۶ (۳ روز،۳ ساعت قبل)
هنوز هیچ تخصیصی برای شیر مدارس نگرفته ایم
به گزارش فرانگر

خبرنگار گزوه جامعه در دو سال گذشته سرانه توزیع شیر به مدارس تعلق نگرفته است و این امر باعث شد توزیع دوباره شیر در مدارس به خاطرات بپیوندد با این وجود بعد از گذشت دو سال حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر از توزیع دوباره شیر در مدارس را اعلام کرد و گفت: پیشنهادی برای اجرای طرح توزیع شیر رایگان مدارس را نیز به رئیس جمهور داده ایم، ولی اجرای آن، محدود به ده استان کمتر برخوردار کشور شده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: توزیع شیر، برای دبستان های صرفا دولتی و مهد های کودک است که از مهرماه سال جاری پس از دو سال وقفه اجرایی خواهد شد و شاهد خواهیم بود که مهر ماه سال جاری شیر دانش آموزی توزیع می شود.

الهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خبرنگار در پاسخ به این سوال که آیا منابعی برای تامین شیر مدارس به وزارت آموزش و پرورش تخصیص یافته است یا خیر؟ گفت: هنوز هیچ تخصیصی نگرفته ایم و پیگیر آن هستیم و در این راستا پیشنهاداتی باری تامین اعتبارات آن داده ایم.

وی در ادامه افزود: به عنوان مثال پیشنهاد داده ایم که از اعتبارات هدفمندی یارانه ها این کار صورت بگیرد. امیدواریم با اخذ تخصیص توزیع شیر مدارس را بین دانش آموزان آغاز کنیم.

الهیار ترکمن در ادامه گفت: قانون بودجه ردیفی دارد در جدول شماره ۹ برای تخصیص این اعتبار هنوز به آموزش و پروش ابلاغ نشده و تخصیصی نگرفته ایم.