نخستین مدرسه اوتیستم سیستان و بلوچستان در زاهدان ساخته می شود

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی سیستان و بلوچستان از ساخت نخستین مدرسه اوتیستم سیستان و بلوچستان در زاهدان خبر داد.

  1. پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۸ ساعت ۱۱:۵۹ (۳ ماه،۱ هفته قبل)
نخستین مدرسه اوتیستم سیستان و بلوچستان در زاهدان ساخته می‌شود
به گزارش فرانگر

خبرگزاری از زاهدان، مریم حجتی صبح امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسم که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش آغاز شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زیربنای مدرسه  اوتیسم هزار و ۵۳۶ متر مربع است که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال توسط دولت  مقرر شده در مدت زمان یک سال در زاهدان ساخته شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این مدرسه دارای ۶ کلاس خواهد بود تصریح کرد: با راه اندازی این مدرسه ۴۵ دانش آموز اوتیسمی سیستان و بلوچستان از فعالیت های آموزشی برخوردار خواهند شد.

وی گفت: کودکان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی، مشکل دارند که همین امر سبب می شود آن ها در برقراری ارتباط با دیگران با مشکلات زیادی مواجه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز عملیات ساخت ساختمان جدید پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان زاهدان با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مجتمع ورزشی شهید بهشتی زاهدان خبر داد و افزود: اعتبار ساخت ساختمان پردیس رسالت دانشگاه فرهنگیان از محل اعتبارات سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان و اعتبارات دولتی تامین شده است.

حمیدرضا رخشانی با بیان اینکه این طرح آموزشی در زمینی به مساحت ۶ هکتار ساخته می شود اظهار داشت: درحال حاضر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استان ۸۰۰ نفر است که این امر پذیرش دانشجوی جدید را با مشکل مواجه ساخته است.

مرکز نگهداری شبانه روزی طیف اوتیسم در کرمان افتتاح شد

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش شب گذشته وارد زاهدان شده و قرار است در سفر سه روزه خود به استان از نزدیک به بررسی مسائل و مشکلات آموزشی استان بپردازد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، حضور در گلزار شهدا زاهدان، کلنگ زنی مدرسه اوتیسم و بازدید از بیمارستان فرهنگیان از جمله برنامه های انجام شده سفر سیدجواد حسینی به زاهدان بوده است.

همچنین قرار است سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست شورای اداری جنوب استان شرکت و کلنگ گام نخست حذف مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان را به زمین بزند.

افتتاح ۲ مدرسه ۲۴ و ۱۲ کلاسه از دیگر برنامه های سفر حسینی به سیستان و بلوچستان است.

ز 

همرسانی نوشتار: