آموزش وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی تواند به مدارس دولتی بپردازد!

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه ها عدالت آموزشی را زیر سؤال نبرند، گفت: تنوع مدارس زیاد شده است و آموزش و پرورش نمی تواند به مدارس دولتی بپردازد.

  1. سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۵۴ (۳ ماه،۳ هفته قبل)
آموزش‌وپرورش به دلیل تنوع زیاد مدارس نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد!
به گزارش فرانگر

خبرگزاری ؛ حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل از رتبه های برتر کنکور سراسری سال ۹۸ اظهار کرد: به نمایندگی از دیگر نمایندگان مجلس برای تبریک خدمت شما هستم و از مدیران و معلمان تشکر می کنم که نقش اصلی را در این موفقیت داشته اند.

با تحلیل رتبه های برتر کنکور نمی توان مدارس دولتی را زیر سؤال برد

وی افزود: با تحلیل آمار رتبه های برتر از مدارس خاص، نمی توان فعالیت کل مدارس دولتی را زیر سؤال برد؛ کسب این موفقیت بیشتر مرهون تلاش خود دانش آموزان بوده است و شما رتبه های برتر در هر مدرسه ای بودید همین رتبه و جایگاه را کسب می کردید و این افتخارآفرینی به تلاش های خود شما برمی گردد.

میرزاده تصریح کرد: برای معلمان چه در مدارس دولتی و غیردولتی و چه در سمپاد فرقی نمی کند در کدام مدرسه درس می دهند و تمام تلاش خود را می کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه شما با این افتخارآفرینی، بار سنگینی بر دوش دارید و مردم انتظار زیادی از شما دارند، گفت: اگر نتوانید مسائل کشور را حل کنید در مورد نخبه بودن شما سؤال مطرح می شود چرا که شما باید طرح جدید داشته باشید و طرح نو براندازید و اگر جای دیگری از دنیا را برای تحصیل انتخاب کنید باید به این مراسم شک کرد؛ شما باید وارد میدان شوید و این کشور بهترین مکان برای نخبه ها است و آینده کشور به شما نیاز دارد.

رسانه ها عدالت آموزشی را زیر سؤال نبرند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسانه ها عدالت آموزشی را زیرسوال نبرند، گفت: مدارس دولتی و استان هایی که رتبه برتر نداشته اند را نیز زیرسوال نبرید.

وی در ادامه اضافه کرد: تنوع مدارس زیاد شده است و آموزش و پرورش نمی تواند به مدارس دولتی بپردازد و باید تنوع مدارس را کم کرد تا بچه های مختلف کنار هم بنشینند و با هم یاد بگیرند و در این باره مجلس شورای اسلامی با شما همراهی خواهد کرد.

میرزاده با بیان اینکه طبقاتی بودن آموزش نارضایتی هایی ایجاد کرده است، تأکید کرد: باید از وجود نخبگان در همه جا استفاده شود؛ مدرسه نمونه کوچک جامعه است و افراد مختلف باید در کنار همدیگر بنشینند نه آنکه آنان را در یک جزیره خاص جمع و جامعه را از آن ها محروم کنیم.

همرسانی نوشتار: