میزان شهریه مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی ۹۸ اعلام شد

مدیر کل مدارس غیر دولتی گفت: میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود ۶ درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می شود، متغیر است.

  1. دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۱ سال قبل)
میزان شهریه مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی ۹۸ اعلام شد
به گزارش فرانگر

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درحاشیه مراسم آیین رونمایی از سامانه ثبت شکایات و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت­های مردمی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت شهریه سال آینده مدارس غیردولتی اظهار کرد: میزان شهریه مدارس غیردولتی استان های تهران و البرز از امروز در سامانه مشارکت ها قائل مشاهده است و حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، در متوسطه اول ۱۱ و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش شهریه مدرسه به مدرسه و منطقه به منطقه متفاوت است و متناسب با الگوهای شهریه که سرفصل های ماده ۱۶ قانون بوده، افزایش اعلام می کنیم، ادامه داد: میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود ۶ درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می شود، نوسان دارد و بیش از این مبلغ افزایشی نداریم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی تصریح کرد: حدود ۲۰۰ مدرسه اطلاعات خود را در سامانه شهریه وارد نکردند و سال های قبل این روال وجود داشت که معمولا بعد از اعلام شهریه مبلغ سقف افزایش را هم می گرفتند اما امسال به طور جدی وارد شدیم و مدارسی که اطلاعات وارد نکردند اجازه افزایش شهریه ندارند و باید مطابق سال گذشته شهریه دریافت کنند.

زینی وند افزود: با توجه به اتصال سامانه مشارکت ها و سامانه سناد مدرسه ای که اطلاعات مشخص نکرده باشد، قطعا در سامانه سناد هم اجازه ثبت نام ندارد به همین دلیل تا پایان خردادماه به این مدارس فرصت می دهیم تا اطلاعات شهریه را وارد کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی درباره تعیین نرخ شهریه سایر استان ها گفت: نرخ شهریه مدارس سایر استان ها به تدریج اعلام می شود و حداکثر تا ۱۵ خردادماه شهریه تمام مدارس را اعلام می کنیم.

همرسانی نوشتار: