سفرهای خارجی مسئولان آموزش و پرورش برای اجرای توافق نامه با یونیسف

مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در واکنش به خبر "آیا سفرهای خارجی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ارتباط با سند ۲۰۳۰ دارد" با ارائه توضیحاتی گفت: این سفر در چارچوب اجرای توافق نامه همکاری آموزشی با یونیسف بوده است.

  1. سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۱:۳۹ (۱ سال قبل)
سفرهای خارجی مسئولان آموزش‌و‌پرورش برای اجرای توافق‌نامه با یونیسف
به گزارش فرانگر

خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ؛ در تاریخ ۲۴ دی ۹۷ خبری با عنوان «آیا سفرهای خارجی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ارتباط با سند ۲۰۳۰ دارد» در این خبرگزاری منتشر شد.

در این گزارش غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل درباره سفرهای خارجی برخی مسئولان این وزارتخانه به دو کشور چین و سوئد که هزینه های آن از سوی یونیسف پرداخت شده بود، توضیحاتی داد.

هم اکنون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در واکنش به این خبر، توضیحاتی را برای خبرگزاری ارسال کرده است.

در توضیحات مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش آمده است:

"۱. اعزام هیئتی از وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران به کشور سوئد در چارچوب اجرای توافق نامه همکاری های آموزشی بین وزارت آموزش و پرورش ایران و صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) با هماهنگی وزارت امور خارجه کشورمان انجام پذیرفته است، هدف از سفر هیئت اعزامی آشنایی با تجارب و دستاوردهای کشور سوئد در حوزه چگونگی ارتقای کیفیت آموزشی در دوره های تحصیلی بوده است.

۲- اعزام هیئتی از وزارت آموزش و پرورش به کشور چین در چارچوب برنامه مبادلات علمی و آموزشی بین دو کشور بوده، هماهنگی سفر مزبور از طریق مجاری دیپلماتیک دو کشور انجام پذیرفته است، هیئت اعزامی از وزارت آموزش و پرورش با مقامات آموزشی در سطح منطقه ای و استانی ملاقات داشته و از دستاوردهای نظام آموزشی و پرورشی چین و مرکز آموزشی فنی وحرفه ای آن کشور بازدید به عمل آورده است. ۳- درخصوص کشور ایتالیا هیچگونه هیئت کارشناسی یا مقامات این وزارت به این کشور اعزام نشده اند.

باعنایت به مراتب فوق تمام مأموریت های خارجی وزارت آموزش و پرورش در چارچوب روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورها و سازمان های بین المللی انجام می پذیرد و هیچگونه ارتباط موضوعی، عقلی و محتوایی با سند ۲۰۳۰ یونسکو نداشته، گزارش تمام سفرهای خارجی این وزارت به مراجع ذیصلاح ارسال شده است و نسخه ای از آنها (چاپی و الکترونیکی) جهت بهره برداری علاقه مندان در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور موجود است."

همرسانی نوشتار: