رشد ۹ درصدی اعزام استادان و محققان به رویداد های علمی خارجی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از رشد ۹ درصدی اعزام استادان، دانشجویان و پژوهشگران به سمینار های علمی خارج از کشور خبر داد.

  1. چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۳:۵۸ (۹ ماه،۲ هفته قبل)
رشد ۹ درصدی اعزام استادان و محققان به رویداد‌های علمی خارجی
به گزارش فرانگر

گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از وزارت علوم، حسین سالار آملی گفت: بررسی و تحلیل داده های آماری نشان می دهد که به رغم همه تحدیدها، موانع و شرایط داخلی و برون مرزی و برخلاف تحلیل های رایج، حضور و مشارکت استادان، دانشجویان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی در رویداد های علمی بین المللی از جمله دوره های آموزشی و فرصت های مطالعاتی رشد داشته است و ما شاهد افزایش ۹ درصدی در آمار اعزام های به خارج از کشور هستیم.

وی افزود: هدف این مراودات، تبادل دانش فنی، آشنایی یا تسلط بر روند پیشرفت های علمی دنیا، کسب گرنت های بین المللی و ارتقای سطح علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور بوده و هست.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: ۲۱۶۸ استاد، عضو هیئت علمی و محقق خارجی در سال ۱۳۹۷ در ایران حضور یافتند تا در کنفرانس های علمی مشارکت کنند و یا پروژه های مشترک را انجام داده و دوره های آموزشی برگزار کنند، یا راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برعهده بگیرند.

وی افزود: بیشترین محققان و اساتید نیز به ترتیب از کشور های آلمان، ایتالیا، فرانسه، چین و روسیه به ایران آمده اند.

سالارآملی از حضور ۱۰۲۲ استاد، عضو هیئت علمی و محقق هیئت علمی کشورمان در سمینار ها و مجامع علمی دنیا در سال گذشته خبر داد و گفت: بر اساس تفکیک صورت گرفته، کشور های ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، یونان، آلمان، فرانسه و چین، میزبان اصلی دانشمندان ایرانی بوده اند.

همرسانی نوشتار: