آیین نامه جذب معلمان حق التدریسی به زودی آماده ابلاغ می شود

بازسازی مدارس استان گلستان در اولویت قرار دارد

وزیر آموزش و پرورش خبر داد پیش نویس آیین نامه جذب معلمان حق التدریسی آماده شده و به زودی نهایی می شود و با نظارت دو نماینده مجلس آماده ابلاغ خواهد شد.

  1. سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۵:۴۰ (۱۰ ماه،۳ هفته قبل)
آیین‌نامه جذب معلمان حق‌التدریسی به زودی آماده ابلاغ می‌شود / بازسازی مدارس استان گلستان در اولویت قرار دارد
به گزارش فرانگر

سیدمحمد بطحایی در حاشیه کلنگ زنی مدارس استان گلستان گفت: «اولین کلنگ بازسازی مدارسی که در اثر سیل آسیب دیده اند امروز در استان گلستان به زمین زده شد. استان گلستان اولین استان درگیر سیل بود و زمینه بازسازی فراهم است، اما در استان های دیگر مانند لرستان آمایش جمعیت مشخص نیست و امکان طرح کوچ وجود دارد. به همین جهت بازسازی مدارس استان گلستان در اولویت اول است.»

وی افزود: «بسیار امیدوار هستیم که با کمک خیران بخش عمده مدارس تخریبی را تا مهرماه بازسازی کنیم.»

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: «در اثر سیل اخیر ۱۵۰۰مدرسه دچار آسیب شد، از این تعداد ۲۰۰مدرسه کاملاً باید تخریب و بازسازی شود و ۱۳۰۰ مدرسه دیگر با تعمیر و مرمت آماده سازی خواهد شد. مدارس تخریبی که تعداد کلاس های آن کم است تا مهر تکمیل خواهد شد و مدارسی که تعداد کلاس های آن بیشتر است در طول سال تحصیلی آینده تکمیل خواهد شد که دانش آموزان این مدارس در شیفت های مدارس دیگر تحصیل خواهند کرد.»

بطحایی درباره جذب معلمان حق التدریسی هم گفت: «براساس مصوبه مجلس، دولت موظف است آیین نامه جذب معلمان حق التدریسی را سریعاً تحویل دهد و پیش نویس این آیین نامه آماده شده و به زودی نهایی شده و با نظارت دو نماینده مجلس آماده ابلاغ خواهد شد و پس از ابلاغ همکارانی که در متن قانون به آن ها اشاره شده است یک دوره آموزشی را طی خواهند کرد و با تبدیل وضعیت از نیروی این عزیزان در آموزش وپرورش استفاده خواهد شد.