پایش واحد های دانشگاه آزاد در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پایش واحد های دانشگاهی در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی در دستور کار قرار دارد.

  1. سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۱۰ (۱ سال قبل)
پایش واحد‌های دانشگاه آزاد در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی
به گزارش فرانگر

 نخستین نشست شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحد های مراکز استان ها، واحد های جامع و رئیسان شورای تخصصی فرهنگی استان ها در سال ۱۳۹۸ با حضور حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد.

وی در این نشست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، بودجه دولتی ندارد و هزینه های آن از سوی دانشجویان تأمین می شود، گفت: با توجه به این موضوع حقی برای دانشجویان ایجاد می شود و ما به عنوان مسئولان دانشگاهی، باید توجه و دقت داشته باشیم تا این حق به درستی ادا شود. این مسئولیت بسیار حساس و خطیر است و باید زمان شناسی و اقدام به موقع را مدنظر قرار داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در طول تاریخ، مبارزه دائمی بین خواص اهل حق و خواص اهل باطل بوده است و هر زمان که خواص اهل حق به موقع و درست کار کرده و عملکرد مطلوبی داشته اند، اکثریت جامعه با آن ها همراه شده است. برعکس این موضوع هم اتفاق افتاده و هر زمان خواص اهل حق تعلل کرده و فرصت ها را از دست داده اند، شکست خورده اند.

کلانتری خاطرنشان کرد: امروز در معرکه جنگ نرم، خوشبختانه خواص اهل حق هوشیارند و اجازه نمی دهند دشمن به خواسته پلیدش برسد. ما در دانشگاه آزاد اسلامی باید از همین منظر به موضوع های فرهنگی نگاه کنیم.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: جنگ کنونی دشمن، جدی است و مهم ترین حوزه آن، فرهنگ است. در این شرایط، دانشگاه شلمچه فرهنگی است. امروز در عرصه کارزار فرهنگی، معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، افسران جبهه فرهنگی و جنگ نرم هستند.

وی اظهار داشت: باید از تمامی ظرفیت های موجود در دانشگاه به خوبی استفاده شود و این کار نیازی به نامه و بخشنامه ندارد. توسعه مخاطب، بسیار مهم است و در اولویت کار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قرار دارد.

کلانتری افزود: باید با وسعت دید برنامه ریزی کرد و به کانون ها و تشکل هایی که می توانند افراد را جذب کنند توجه جدی نشان داد. در این بین، برگزاری اردو های راهیان نور، پیاده روی اربعین و حرم امام رضا (ع) و اشاعه ازدواج دانشجویی، از جمله راهکار های توسعه مخاطب در دانشگاه است.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه پایش واحد های دانشگاهی در خصوص اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: فعالیت های زیرساختی معرفتی باید در اولویت قرار بگیرد و پیوست تمامی امور فرهنگی و دانشجویی باشد.

همرسانی نوشتار: