آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس به زودی تدوین و ابلاغ می شود

وزیر آموزش وپرورش در حاشیه اولین همایش ملی تبیین ویژه مدارس (بوم) و در جمع خبرنگاران از تدوین و ابلاغ آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس در آینده ای نزدیک خبر داد.

  1. دوشنبه ۲۰ اسفند ۹۷ ساعت ۰۸:۵۴ (۱ سال قبل)
آیین‌نامه استخدام معلمان حق‌التدریس به‌زودی تدوین و ابلاغ می‌شود
به گزارش فرانگر

سید محمد بطحایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف اصلی از آموزش مهارت در آموزش وپرورش عمومی، انس الفت کودکان باکار های یدی و مشاغل موجود در جامعه است تا کودکان این نگرانی را نداشته باشند که تنها امید آن ها در زندگی شان، دانشگاه است و هدف دیگری که آموزش مهارت ها و به صورت مستتر دارد، افزایش شور و اشتیاق برای یادگیری در کودکان است که این هدف می تواند مدرسه را به محیطی شاد و بانشاط تبدیل کند لذا امیدواریم با روش هایی مانند طرح ویژه مدارس بوم و ایران مهارتکه در مدارس متوسطه برگزار می شود، در این مسیر حرکت کنیم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به قانون مجلس در مورد استخدام نیرو های حق التدریس و نهضت سوادآموزی از تدوین آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس خبر داد و گفت: این آیین نامه در مرحله هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی است و به زودی ابلاغ می شود.

بطحایی گفت: بر اساس قانون اساسی آموزش ادبیات زبان های قومی و محلی را آموزش وپرورش در کنار تدریس سایر دروس که به زبان فارسی ارائه می شود، می تواند تدریس کند لذا آموزش وپرورش بر اساس تأیید رییس جمهور پیشنهادی را آماده کرده است و به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاده است تا به صورت آزمایشی و تدریجی محتوایی برای آموزش زبان های محلی آماده و اجرایی شود تا به تدریج بتوانیم آموزش این زبان ها را شروع کنیم.

وی تصریح کرد: آموزش زبان فارسی در دوره ابتدایی خصوصاً در مناطق دوزبانه بسیار مهم است و کودکان تسلط کافی به زبان فارسی باید داشته باشند و پیش بینی شده است تا با استفاده از برنامه ویژه مدرسه که دو ساعت در هفته است، آموزش زبان های قومی و محلی اجرایی شود.

بطحایی با اشاره به آمادگی آموزش وپرورش به آموزش سایر زبان های خارجی در مدارس گفت: استقبال دانش آموزان از زبان انگلیسی است و همه درخواست ها برای آموزش این زبان است و امیدواریم در آینده از آموزش سایر زبان ها در مدارس استقبال شود.