۳۳ رشته بدون کنکور برای دانش آموزان هنرستانی

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش گفت: مسیر اصلی برای ادامه تحصیل هنرستانی ها شرکت در دوره کاردانی است و سپس می توانند در صورت تمایل در مقاطع بالاتر تحصیلی شرکت کنند.

  1. دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷ ساعت ۱۳:۴۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
33 رشته بدون کنکور برای دانش‌آموزان هنرستانی
به گزارش فرانگر

گروه اجتماعی خبرگزاری ؛ سید محسن حسینی مقدم در حاشیه کارگاه کشوری آموزشی کیفیت بخشی به فرایند یاددهی ـ یادگیری در نظام جدید آموزش های فنی و حرفه ای اظهار کرد: ۴۲ رشته فنی و حرفه ای در دانشگاه های کشور پذیرفته می شوند که تعداد ۳۳ رشته تحصیلی بدون آزمون و ۹ رشته تحصیلی با آزمون سراسری پذیرفته می شوند.

وی گفت: در سال جاری نخستین فارغ التحصیلان رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای در نظام جدید برای کنکور سراسری آماده می شوند.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش وپرورش بابیان اینکه فارغ التحصیلان کنکور سراسری در صورت تمایل می توانند در آزمون سراسری شرکت کنند، خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان برای ایجاد سابقه تحصیلی باید در امتحانات نهایی شاخه نظری شرکت کنند.

حسینی مقدم افزود: مسیر اصلی برای ادامه تحصیل هنرستانی ها شرکت در دوره کاردانی است و سپس می توانند در صورت تمایل در مقاطع بالاتر تحصیلی شرکت کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه آموزش های فنی و حرفه ای باید مبتنی بر شایستگی باشد، گفت: همه تلاش بر این است که کیفیت بخشی به آموزش ها در هنرستان ها ارتقا یابد و در این فرایند به تدریج امتحانات در هنرستان ها حذف شود.

همرسانی نوشتار: