نرخ خودرو امروز را از کجا ببینیم؟!

در میان انواع کلاس‌های خودرو، خودروهای شاسی‌بلند طرفداران زیادی دارند و به همین دلیل معمولا جزء خودروهای رده‌بالا محسوب می‌شوند. به همین در بازار فعلی که نرخ خودرو مرتب در حال نوسان است، قیمت این خودروها با تغییرات زیادی همراه بوده است.

  1. یکشنبه ۲ آذر ۹۹ ساعت ۰۹:۴۱ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)
قیمت
به گزارش فرانگر

در میان شرکت‌های خارجی حاضر در بازار ایران، خودروهای شاسی‌بلند شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی کیا و تویوتا خریداران زیادی داشته و حتی اکنون که با مبالغ میلیاردی معامله می‌شوند، طرفداران خود را از دست نداده‌اند. در این مقاله از همراه مکانیک به بررسی قیمت سه شاسی‌بلند پرطرفدار آسیایی می‌پردازیم و یک ابزار قدرتمند برای اطلاع از نرخ خودرو به شما معرفی می‌کنیم تا ببینید چطور می‌توانم از نرخ خودرو مطلع شوم؟


قیمت سورنتو چقدر است؟

کیا سورنتو یک شاسی‌بلند جذاب است که تنها تا مدل 2018 میهمان جاده‌های کشور بوده است و اکنون فقط نسخه‌های کارکرده آن در بازار معامله می‌شود. این خودروی زیبا از کیفیت ساخت بالایی برخوردار بوده و از آنجایی که دارای یک کابین بزرگ است، خودرویی خانوادگی محسوب می‌شود. خوشبختانه با وجود توقف عرضه مدل‌های صفر کیلومتر خودرو هنوز کیفیت خدمات پس از فروش آن خوب است و قطعات آن نسبت به دیگر خودروهای خارجی بهتر پیدا می‌شود. اگر مدل 2018 این خودرو را در ابزار قیمت خودرو همراه مکانیک جست‌وجو کنید، تنها یک نسخه فول GT Line – UM برای آن می‌یابید که قیمت آن 3.300 میلیارد تومان اعلام شده است.

خوشبختانه نرخ خودرو کیا سورنتو در مدل‌های پایین‌تر تفاوت قابل‌توجهی با مدل 2018 دارد و دوستداران این خودرو که بودجه‌ای 2.200 میلیارد تومانی داشته باشند می‌توانند نسخه 2017 آن را خریداری کنند. اگر قصد خرید مدل 2016 را دارید باید 2.020 میلیارد تومان آماده کنید و برای خرید مدل 2015 نیز باید 1.960 میلیارد تومان بپردازید. مدل‌های دیگر کیا سورنتو را می‌توانید در محدود 1 تا 2 میلیارد تومان خریداری کنید و خبر خوش اینکه مدل 2009 و 2008 آن با قیمت‌های 850 و 800 میلیون تومان برای خریداران با بودجه زیر 1 میلیارد تومان در دسترس هستند.

قیمت اسپورتیج چقدر است؟

اسپورتیج یکی دیگر از شاسی‌بلندهای محبوب کیا است که بالاترین مدل آن یعنی مدل 2017 با قیمت 1.850 میلیارد تومان و پایین‌ترین مدل یعنی مدل 2008 با قیمت 580 میلیون تومان به فروش می‌رسد. این خودرو مناسب کسانی است که به دنبال شاسی‌بلندی زیبا و کم‌مصرف می‌گردند که امکانات رفاهی و ایمنی خوبی داشته باشد. اگر خودرویی کم‌هزینه با خدمات پس از فروش مناسب نیز می‌خواهید، کیا اسپورتیج گزنه مناسبی برای شما است.

تویوتا

نرخ خودروی کیا اسپورتیج برای مدل‌های 2009، 2010 و 2011 زیر یک میلیارد تومان و به ترتیب 630، 680 و 940 میلیون تومان است. اما از آنجایی که این مدل‌ها قدیمی هستند ممکن است امکانات رفاهی یا مشخصات قدیمی آن‌ها شما را چندان راضی نکند. خوشبختانه به‌جز مدل 2017 که نزدیک به دو میلیارد تومان خرید و فروش می‌شود، دیگر مدل‌های اسپورتیج با قیمتی در محدود 1.020 تا 1.330 میلیارد تومان به فروش می‌رسند. بنابراین اگر قصد ندارید هزینه زیادی صرف خرید خودرو کنید و خودرویی جدیدتر می‌خواهید، می‌توانید یکی از مدل‌های 2012 تا 2016 را انتخاب کنید.

قیمت راوفور چقدر است؟

تویوتا راوفور ژاپنی یک حریف قدر برای شاسی‌بلندهای کره‌ای است که با ظاهر جذاب، کابین شیک و جادار و ایمنی و سواری عالی خریداران زیادی را به خود جلب کرده است. متاسفانه ژاپنی‌ها به اندازه ایمنی خودرو به امکانات آن اهمیت نمی‌دهند و به همین دلیل راوفور دارای امکانات رفاهی و ایمنی قابل‌توجهی نیست. آخرین مدل این خودرو که در بازار کشور موجود است مدل 2018 است که در حال حاضر با قیمت بین 2.450 تا 2.550 میلیارد تومان معامله می‌شود. قدیمی‌ترین مدل این خودرو نیز مربوط به سال 2013 است که 1.300 میلیارد تومان قیمت خورده است.