منطقه ای در تهران که خانه متری 4 و نیم میلیون تومان ارزان شد

بر اساس جدیدترین گزارش دفتر اقتصاد و برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی از وضعیت معاملات مسکن در پایتخت در شهریور ماه امسال کاهش قیمت خانه ادامه دارد و به رقم میانگین ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان رسیده است. این رقم در مرداد ماه ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان بود.

  1. پنجشنبه ۴ مهر ۹۸ ساعت ۲۱:۱۵ (۴ سال،۲ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

از ابتدای تابستان امسال و همزمان با کاهش معاملات مسکن در شهر تهران و آغاز دوره رکود، قیمت هر متر مربع خانه در پایتخت با روند کاهشی مواجه است.ایرنا پیش تر در گزارشی با عنوان شکست حباب قیمت مسکن در برخی محلات شهر تهران از کاهش قیمتها در ماه شهریور خبر داده بود.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، منطقه ۵ تهران به عنوان پرمشتری ترین مناطق پایتخت هم چنان جایگاه خود را در جدول منتشر شده حفظ کرده است و خرید و فروش در این منطقه به نسبت حجم معاملات هنوز به حالت اغما نرفته است.

در شهریور ماه منطقه ۵ با تعداد معاملات ۴۰۴ خرید و فروش خانه جزو اولین مناطق تهران در تعداد معاملات مسکن است.

قیمت خانه در شهریورماه در این منطقه به قیمت هر متر مربع ۱۵ میلیون و ۱۶۱ هزار تومان رسید. این رقم در ماه گذشته ۱۶ میلیون و ۳۱۵ هزار تومان بود.

همچنین در کل شهریور امسال ۲ هزار و ۸۵۵ فقره معامله مسکن در تهران به ثبت رسید که در مقایسه یا سال گذشته از کاهش بیش از ۷۰ درصدی معاملات مسکن در آخرین ماه تابستان خبر می دهد.
همرسانی نوشتار: