پراید 5 میلیونی همه را شوکه کرد + واکنش سایپا

به دنبال انتشار گزارش با عنوان "سکوت سایپا در رابطه با پراید ۵ میلیونی"؛ گروه خودروسازی سایپا جوابیه ای در این رابطه ارسال کرد.

  1. شنبه ۹ شهریور ۹۸ ساعت ۱۴:۱۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
پراید
به گزارش فرانگر

متن پاسخ گروه خودروسازی سایپا به شرح زیر است:"

در پاسخ به برخی از خبرنگاران محترم و رسانه ها در خصوص چرایی سکوت سایپا در خصوص اظهارنظر اخیر درباره قیمت خودرو پراید باید گفت این اظهارنظر آنقدر بی پایه و بدون پشتوانه فنی و کارشناسی صورت گرفته که باید در برابر آن سکوت کرد، زیرا پاسخ برخی افراد خاموشی است.
ناآگاه ترین افراد هم می دانند که در شرایط فعلی که تحریم، افزایش چشمگیر قیمت نهاده های تولید (نظیر مس، آلومینیوم، بیلت فولاد، چدن و...)، افزایش ۱۵۰ درصدی نرخ ارز و... به تولیدکنندگان تحمیل شده است، قیمت پنج میلیون تومانی برای هر مدل خودرو با هر میزان امکانات و تجهیزات سخن بیهوده ای بیش نیست.
خوشبختانه رسانه ها و حتی کاربران فضای مجازی نیز، غیرمنطقی بودن این اظهارنظر را دریافته و در روزهای اخیر به نقد آن پرداخته اند اما در این میان، از صدا و سیما هم انتظار می رود که با نگاهی مسئولانه تر، تریبون رسانه ملی را در سال رونق تولید در اختیار کسانی قرار ندهد که به بیان اظهارات ناصحیح، بی پایه و غیرکارشناسی می پردازند.
در پایان امیدواریم صنعت خودرو کشور با یاری و نقد منصفانه رسانه ها و اظهارات سازنده کارشناسان واقعی و متخصص، ایرادها و کاستی های موجود را برطرف کرده، در مسیر بهبود و ارتقاء پیش برود".همرسانی نوشتار: