مزرعه بیت کوین فوق پیشرفته داخل کانکس در حومه تهران + عکس

روزنامه “نیویورک تایمز” آمریکا گزارشی از توسعه مزارع استخراج “بیت کوین” در ایران به عنوان یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌های مالی و بانکی آمریکا ، منتشر کرده است.

  1. یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸ ساعت ۱۴:۳۰ (۴ ماه،۳ هفته قبل)
مزرعه بیت کوین
به گزارش فرانگر

بر اساس این گزارش، ایران در صدد است با توسعه مزارع استخراج بیت کوین در این کشور، از این ارز دیجیتالی به عنوان راه فراری از تحریم‌های بانکی آمریکا استفاده کند. در این گزارش آمده است مزیت این روش برای ایران این است که پیدا کردن رد نقل و انتقالات مالی در این شبکه ارز دیجیتالی به سادگی میسر نیست و وزارت خزانه‌داری آمریکا به راحتی نمی‌تواند از نقل و انتقالات بین‌المللی – مالی ایران در این بخش جلوگیری کند. هر چند وزارت خزانه داری آمریکا پیشتر به شرکت های خارجی بابت همکاری با ایران در این حوزه، هشدار داده است. 

نیویورک تایمز به همراه این گزارش تصاویری را نیز از یک مزرعه استخراج بیت کوین در حومه تهران منتشر کرده است، مزرعه‌ای که به نوشته نیویورک تایمز، محصول سرمایه‌گذاری یک سرمایه‌گذار ۲۲ ساله اروپایی با یک شریک ایرانی اوست. فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج شیوه‌ای جدید و رو به توسعه در استخراج ارز دیجیتال است که یکی از مزیت‌های ایران در توسعه این راهکار، وجود برق ارزان در این کشور است.  به نوشته نیویورک تایمز: در ماه های گذشته دهها سرمایه‌گذار استخراج بیت کوین از سراسر جهان – روسیه، اروپا و آسیا- در حال بررسی انتقال مزارع بیت کوین خود به ایران و دیگر کشورهای ارزان همچون گرجستان هستند. بر اساس این گزارش، قیمت هر کیلووات ساعت برق در ایران شِش دهم یک سنت – هر دلار آمریکا ۱۰۰ سنت است- در حالی که قیمت همین میزان برق در ایالات متحده آمریکا ۱۲ سنت و در کشوری مثل آلمان ۳۵ سنت است. 


تا چند سال پیش استخراج بیت کوین عمدتاً توسط CPU یا همان پردازنده‌‌های کامپیوتری انجام می‌گرفت و سیستم‌های خانگی معمولی هم می‌توانستند به استخراج سودآور بیت کوین بپردازند. اما با گسترش شبکه بیت کوین، امروزه استخراج به صرفه بیت کوین فقط با تراشه‌های مخصوصی به نام‌ “ای‌سیک” (ASIC) صورت می‌پذیرد.
همرسانی نوشتار: