شرکت 16 میلیاردی را 130 میلیون تومان حراج کردند + جزییات

علی رحمانی فر اظهار داشت: شرکت غله استان با تصمیم سازمان خصوصی سازی در ۲۹ آذر ۹۵ با قیمت پایه ۱۳۰ میلیون تومان به بخش خصوصی واگذار شده است.

  1. شنبه ۸ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۲۰ (۴ سال،۹ ماه قبل)
فروش شرکت 16 میلیاردی به قیمت 130 میلیون
به گزارش فرانگر

وی افزود: فروش این شرکت دولتی که مایحتاج اساسی مردم را تأمین می کند به قیمتی بسیار ناچیز در حالی است که کارشناسان دادگستری قیمت آن را ۱۶ میلیارد تومان تخمین زده بودند.

رحمانی فر با اشاره به واگذاری سیلوی همدان به بخش خصوصی هم بیان کرد: این واحد که در ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر واقع شده در سال ۹۷ به قیمت ۱۶ میلیارد تومان واگذار شده، اما قیمت واقعی آن بیشتر از این است.

وی با بیان اینکه سازمان خصوصی سازی، شرکت غله و سیلوی همدان را پایین تر از قیمت واقعی فروخته تصریح کرد: این کار به ضرر دولت و کشور است و واگذاری باید حساب شده بوده و ابتدا وضعیت نیروهای انسانی تعیین تکلیف شود.

مدیر شرکت غله و بازرگانی منطقه ۱۳ در پاسخ به این پرسش که شنیده می شود نیروهای شرکت غله همدان ۳ ماه است حقوق نگرفته اند، گفت: ۸۵ نفر در شرکت غله و سیلوی همدان مشغول به کارند که با به شمار آوردن نیروهای دولتی ۱۰۰ نفر می شوند؛ البته مقداری علی الحساب به آن ها داده شده است.

رحمانی فر با بیان اینکه واگذاری شرکت های غله هر استان به بخش خصوصی اشتباه استراتژیک است، تأکید کرد: این شرکت ها وظیفه تأمین امنیت غذایی مردم را بر عهده دارند و امور حاکمیتی را نمی توان به بخش خصوصی واگذار کرد.

مخالفت مسئولان وقت استان با فروش شرکت غله

مدیرعامل پیشین شرکت غله و بازرگانی منطقه ۱۳ هم گفت: استان همدان نقشی در واگذاری این شرکت و سیلو به بخش خصوصی نداشته و زمانی که این اتفاق افتاد؛ مسئولان استان و محمدناصر نیکبخت استاندار وقت نسبت به این موضوع اعتراض داشت.

علیرضا رنجبر ضرابی افزود: او به وزارت اقتصاد و دارایی نامه نوشت که قیمت تعیین شده برای شرکت بسیار پایین است، اما سازمان خصوصی سازی اهمیتی به اعتراض ها نداد.

واگذاری شرکت های غله چند استان چون همدان بخش خصوصی با قیمت در حالی است که این واحدها جزء سرمایه های عمومی کشورند و حراج آن ها به قیمت پایین خیانت به مردم و نظام است.
همرسانی نوشتار: