قیمت نفت دوباره بالا کشید

آمریکا اشتباه کرد

قیمت نفت در مبالادت امروز به علت افزایش نگرانی ها در مورد اختلال در عرضه در منطقه خاورمیانه، حتی باوجود نگرانی تاجران در مورد رشد اقتصادی جهان در بحبوحه بن بست مذاکرات تجاری آمریکا و چین، افزایش یافت.

  1. دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۳:۰۵ (۵ سال قبل)
انفجار نفتکش‌ها در بندر فجیره قیمت نفت را بالا برد
به گزارش فرانگر

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۸۹ سنت افزایش ۷۱٫۵۱ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۵۱ سنت افزایش ۶۲٫۱۷ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

عربستان امروز اعلام کرد دو تانکر نفتی عربستان در میان نفتکش هایی هستند که در سواحل امارات دچار حادثه شدند.

ابهیشک کومار، تحلیلگر بخش انرژی اینترفکس در لندن گفت: «افزایش تنش ها در خاورمیانه، به همراه کاهش شدید عرضه نفت از سوی ونزوئلا و ایران همچنان از عوامل افزایش قیمت نفت هستند.»

بازارها درخواست واشنگتن برای کاهش صادرات نفت ایران به صفر و کاهش صادرات نفت ونزوئلا تقویت شده است، در عین حال مشکلات زیرساختی هم باعث کاهش تولید شده است.

آمریکا پس از خروج از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ ، در ماه نوامبر مجددا تحریم ها علیه ایران را فعال کرد.

سرمایه گذاران همچنین بر کاهش عرضه به دنبال کاهش تولید اوپک از ابتدای سال جاری میلادی متمرکز شده اند. توافق جمعی وجود دارد که اوپک و هم پیمانانش توافق کاهش تولید را در ماه ژوئن تمدید خواهند کرد.

کومار توضیح داد اختلاف تجاری میان واشنگتن و چین که هفته گذشته شدت گرفت، مانع از افزایش بیشتر قیمت ها خواهد شد.

بر اساس آمار آژانس بین المللی انرژی، آمریکا و چین با هم در سه ماهه نخست سال جاری، ۳۴ درصد مصرف نفت جهان را به خود اختصاص داده بودند.

کومار افزود: «جنگ تجاری آمریکا و چین قرار است شدت یابد که این امر افزایش قیمت ها را محدود می کند.»

شرکت های انرژی آمریکا هفته گذشته تعداد دکل های نفتی فعال این کشور را برای سومین هفته متوالی در ۴ هفته گذشته کاهش دادند و مجموع این دکل ها به ۸۰۵ دکل فعال رسید.
همرسانی نوشتار: