تردد خودرو در تهران پنجشنبه ها پولی می شود + جزییات

عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک در ارتباط با اجرای طرح زوج و فرد سابق (محدوده کاهش آلودگی هوا) اظهار داشت: طرح زوج و فرد سابق از اول تیر ماه اجرا نخواهد شد و نرخ آن نصف نرخ طرح ترافیک است و بستگی به نوع معاینه فنی و ساعت اوج تردد دارد.

  1. دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۰:۴۵ (۲ ماه،۱ هفته قبل)
پنجشنبه‌ها تردد خودرو در تهران پولی می‌شود + جزییات
به گزارش فرانگر

وی با تأکید بر اینکه از تیرماه، پنج شنبه ها نیز از ساعت ۰۶:۳۰ صبح تا ۱۳ ظهر طرح کاهش آ لودگی هوا (زوج و فرد سابق) اجرایی خواهد شد، افزود: قیمت پایه طرح ترافیک امسال ۲۳ هزار تومان اعلام شده، اما این قیمت با توجه به زمان ورود و خروج به طرح تغییر می کند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک گفت: شهروندان می توانند در صورت ثبت نام در سایت «تهران من» از ۲۰ روز تردد رایگان در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا در هر فصل استفاده کنند همچنین استفاده از طرح کاهش آلودگی هوا دیگر ارتباطی با زوج یا فرد بودن پلاک ندارد.

سعیدیان فر خاطرنشان کرد: اینکه رانندگان چند بار در محدوده طرح ترافیک و یا زوج و فرد در طول روز تردد کنند در نرخ طرح ترافیک آن ها تأثیری نداشته و اولین ورود و آخرین خروج برای آن ها لحاظ می شود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک از احتمال مهلت چند روزه استفاده از طرح های سال ۹۷ پس از تاریخ ۲۵ اردیبهشت خبر داد و گفت: نتیجه قطعی در این زمینه طی دو روز آینده اعلام خواهد شد.

این در حالی است که بر اساس اعلام حمل و نقل ترافیک طرح ترافیک در روز های پنج شنبه رایگان است.
همرسانی نوشتار: