قیمت گوشت و مرغ در ماه رمضان

هر ساله بازار در ماه مبارک رمضان رونق بیشتری پیدا می کند و معمولاً در این بازه زمانی تقاضا برای محصولات مختلف افزایش می یابد و در این راستا دولت همیشه مصوباتی برای چگونگی توزیع و قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای ماه مبارک رمضان ابلاغ می کند تا جلوی گرانی و گران فروشی احتمالی را بگیرد.

  1. یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۰:۴۵ (۵ سال قبل)
قیمت مرغ و گوشت در ماه رمضان اعلام شد
به گزارش فرانگر

مسعود بصیری - مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در جلسه سی و دوم کارگروه تنظیم بازار کمیته ای تشکیل شد و درباره چگونگی تنظیم بازار کالاهای اساسی و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا و بامیه تصمیماتی اتخاذ و این مصوبات به همه استان ها ابلاغ شد. به عنوان مثال در ردیف کالاهای اساسی ۳۰ هزار تن برنج ۱۱۲۳ هندی برای توزیع استانی مصوب شده که قیمت مصرف کننده آن کیلویی ۷,۴۰۰ تومان بوده و در بسته بندی های ۱۰ کیلوگرمی توزیع خواهد شد. همچنین برای شکر نیز ۱۲۰ هزار تن برای مصارف صنف و صنعت و ۲۰ هزار تن برای مصارف خانوار در نظر گرفته ایم که به صورت فله ای و با قیمت کیلویی ۳,۴۰۰ تومان برای مصرف کنندگان در بخش های مختلف عرضه خواهد شد.
وی افزود: برای روغن نباتی نیز به گونه ای مصوب شده که ۱۰ هزار تن با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار برای صنف و صنعت و ۲۰ هزار تن برای مصارف خانوار که ۱۰ درصد پایین تر از نرخ مصوب خواهد بود، در نظر گرفته ایم که به عنوان مثال یک حلب ۱۶ کیلوگرمی برای مصارف صنف و صنعت ۱۰۵ هزار تومان اعلام شده است.

مرغ کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان / ‏ گوشت منجمد ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی درباره مصوبات ستاد تنظیم بازار برای تنظیم بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز نیز اظهار کرد: در زمینه گوشت مرغ ۱۵ هزار تن به صورت گرم و به قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و ۵۰۰۰ تن گوشت مرغ منجمد به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است که در استان ها توزیع خواهد شد و این قیمت ها، قیمت مصرف کننده است. همچنین برای گوشت قرمز ۵۰۰۰ تن پیش بینی کرده ایم که قیمت یک کیلوگرم گوشت مخلوط منجمد را ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته ایم.
بصیری ادامه داد: در زمینه خرما نیز با توجه به اینکه در فصل تولید قرار نداریم و این محصول هم اکنون در اختیار تولیدکنندگان نیست و در سردخانه ها وجود دارد با صاحبان کالا در استان های خرماخیز جلساتی برگزار کرده ایم و مقرر شده در سازمان میادین میوه و تره بار تهران و برخی استان ها غرفه های رایگانی در اختیار آن ها قرار گیرد تا خرما را با قیمت ۱۵ درصد پایین تر از نرخ میادین میوه و تره بار شهرداری تهران عرضه کنند.
وی تأکید کرد: مصوبات اخیر ستاد تنظیم بازار قابل تغییر است و اگر هر استانی به کالاهای اساسی و دیگر کالاها نیاز بیشتری داشته باشد میزان عرضه؛ قابل ترمیم و اصلاح است. بنابراین هیچ مشکلی بابت تأمین کالاهای مورد نیاز در ماه رمضان نداریم.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تأمین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی همچنین در خصوص تنظیم بازار محصولات مختلف در ماه رمضان گفت: گرچه وظیفه نظارت بر بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی نیست اما نه تنها هم اکنون هیچ مشکلی بابت تأمین کالاهای مختلف نداریم بلکه دستگاه های نظارتی همچون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و… نظارت های خود را تشدید کردند و قطعاً در ماه رمضان با گرانی و گران فروشی برخورد خواهد شد و اگر مردم شاهد گران فروشی بودند باید آن را به این دستگاه های نظارتی اطلاع رسانی کنند و امیدواریم با توجه به تأمین کامل کالاهای مورد نیاز ماه رمضان مردم دغدغه تأمین نداشته باشند و بتوانند با قیمت مناسب نیاز خود را تهیه کنند.
همرسانی نوشتار: