برای نخستین بار حقوق ولادیمیر پوتین به صورت رسمی اعلام شد + جزییات

ولادیمر پوتین در سال ۲۰۱۸ کمتر از نصف درآمد مشابه در سال ۲۰۱۷ کسب کرده است و در آمد رئیس جمهور روسیه در سال میلادی گذشته کاهش یافته است.

  1. دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ ساعت ۱۵:۱۳ (۵ سال،۱ ماه قبل)
درآمد پوتین در سال ۲۰۱۸ چقدر بوده است؟
به گزارش فرانگر

میزان درآمد رئیس جمهور و نخست وزیر روسیه بصورت رسمی از سوی کاخ کرملین منتشر شده است. در همین ارتباط گفته شده درآمد پوتین در سال میلادی ۲۰۱۸، ۱۰ میلیون روبل کاهش یافته و در حالی که او در سال ۲۰۱۷ حدود ۸،۵ میلیون روبل (حدود ۱۳۴ هزار دلار) حقوق گرفته است، اما در سال ۲۰۱۸ درآمد او به شدت کاهش یافته است.
در این گزارش گفته شده پوتین در سال ۲۰۱۷ قطعه زمینی فروخته است که درآمد حاصل از فروش این زمین در کنار حقوق او باعث شد تا رئیس جمهور روسیه در آن سال ۱۹ میلیون روبل (بیش از ۲۹۰ هزار دلار) درآمد داشته باشد، اما در سال ۲۰۱۸ از آنجا که درآمد رئیس جمهور روسیه فقط متکی بر حقوق ماهانه بوده است، از سال قبل آن کمتر بوده است.
با این حال در سال ۲۰۱۸، فهرست دارایی های اعلام شده پوتین نسبت به سال قبل تفاوت زیادی ندارد و فقط یک قطعه زمین از آن کم شده است.
در این گزارش گفته شده پوتین مالک یک آپارتمان با مساحت ۷۷ متر مربع و یک آپارتمان دیگر با مساحت حدود ۱۵۳ متر مربع است.
رئیس جمهور روسیه همچنین دو خودروی ساخت روسیه دارد، هرچند در این فهرست تاکید شده که پوتین در خارج از روسیه املاکی ندارد.
در این گزارش دارایی دیمتری مدودف، نخست وزیر روسیه نیز در سال ۲۰۱۸ با روند افزایشی به میزان تقریبی ۱۰ میلیون روبل (بیش از ۱۵۵ هزار دلار) رسیده است.
در گزارش سال ۲۰۱۷ دارایی نخست وزیر روسیه ۸،۵ میلیون روبل (کمی بیشتر از ۱۳۳ هزار دلار) عنوان شده بود.
همرسانی نوشتار: