تصاویر جدید از خودروی ارزان و با کیفیتی که به زودی وارد می شود + عکس ها

امروز در فضای مجازی، تصاویر جدیدی از نمونه فیس لیفت رانا منتشر شد و مشخص گردید که این نسخه با نام “رانا پلاس” وارد بازار کشور می شود.

  1. سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸ ساعت ۱۲:۵۰ (۵ سال،۱ ماه قبل)
رانا سال رانا پلاس
به گزارش فرانگر

این تصاویر که در صفحه اینستاگرامی Car.industry منتشر شده است، مجددا باعث شد تا موجب اظهار نظر عموم مخاطبان فضای مجازی به سمت رانا پلاس بیاید. پیش از این اعلام می شد که رانای فیس لیفت با نام “رانا سال” به تولید انبوه می رسد و حال از روی نوشته درب صندوق خودرو مورد نظر مشخص است که این سدان ملی، در نمونه فیس لیفت با پسوند پلاس روانه بازار می شود.

رانا سال

سال گذشته عکاس اسب بخار، تصاویری از رانا پلاس پلاک ملی را در محوطه ایران خودرو تهیه کرده بود و امروز می توان گفت که مشکلات تحریم، باعث منتفی شدن این پروژه نشده است. در عکس های قبلی رانا پلاس امکانات و ویژگی هایی چون کروز کنترل، بلوتوث، صندلی های عقب جدید، آینه های جانبی مشابه با پژو ۲۰۷i، دستگیره ها و زه همرنگ بدنه، گرافیک جدید چراغ ها، تریم داخلی جدید و… به چشم می خورد. سال گذشته با انتشار عکس های اولیه از رانا پلاس، برخی احتمال تغییراتی در سامانه فنی این خودرو می دادند و حال برخی منابع آگاه از نصب فرمان کمکی برقی بر روی این خودرو ملی خبر می دهند. همچنین کارکنان خط تولید رانا می گویند که متریال کابین رانا پلاس نسبت به نسخه های قبلی این خودرو به مراتب با بهبود کیفیت همراه بوده و برخی مشکلات فنی رانا نیز حل شده است.

رانا سال

رانا پلاس به پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۱۰۵ اسب بخار با گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر مجهز خواهد بود و جعبه دنده ۵ سرعته دستی توان آن را به چرخ های جلو منتقل می کند. وجود فرمان کمکی برقی و حذف پمپ هیدرولیک، امکان اضافه کردن توان اسمی را به پیشرانه رانا پلاس ندارد. اما با توجه به نبود پمپ هیدرولیک، می توان توقع داشت که رانا پلاس حدود ۳٫۵ تا ۴ اسب بخار توان خروجی بیشتری را در اختیار راننده قرار دهد و به عبارت ساده، در بحث شتابگیری می توان بهتر از توان ۱۰۵ اسب بخار پیشرانه TU5 استفاده کرد.


در صورت ثبات در شرایط اقتصادی و صنعت خودرو کشور، می توان توقع داشت که ایران خودرو رانا پلاس را با قیمتی در محدوده ۵۶ تا ۶۰ میلیون تومان به بازار عرضه کند.

لازم به ذکر است که عکس ابتدایی خبر، با کاپوت باز تهیه شده است.
همرسانی نوشتار: