ایوانکا ترامپ کره شمالی + عکس

در دولتی با استبداد فردی که در محاصره و بایکوت تمامی جهان نیز قرار دارد، حضور پررنگ یک زن در کنار رهبر آن امری بسیار قابل تامل است.

  1. شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ ساعت ۱۶:۰۵ (۴ سال،۸ ماه قبل)
«ایوانکای کره‌شمالی» کیست؟
به گزارش فرانگر

در کره شمالی با آن شاخص های بسیار ویژه، در کنار نام کیم جونگ اون، رهبر این کشور، اسم کیم یو جونگ، خواهر کوچک او، هم بر سر زبان ها افتاده است.

او دختر کوچک رهبر قبلی کره از همسر سومش، رقاصه سابق کو یونگ هو، است که تقریباً در تمامی سفرهای خارجی و مراسم ملی و رسمی در کنار برادرش حضور دارد.

دختر بشاشی که چهره دوست داشتنی و جذابی دارد و نامش به عنوان اولین عضو خانواده کیم که به کره جنوبی سفر کرده، در تاریخ دو کره به ثبت رسیده است.

گرچه این دختر جوان بعد از بازی های المپیک ۲۰۱۸ حضور پررنگی در رسانه ها پیدا کرد، اما سابقه حضورش در قدرت به زمان زمامداری پدرش کیم جونگ ایل بازمی گردد که او را وارد ساختار دولتی کرد تا پس از آن، در سال ۲۰۱۴، به عنوان معاون برادرش در مدیریت، اداره تبلیغات را بر عهده گیرد.

او سپس مدارج ترقی را در ساختار حکومتی قبضه شده توسط خانواده اش طی کرد، به طوری که امروز به «ایوانکای کره شمالی» (تشبیه به دختر دونالد ترامپ) معروف شده است.

او از همان دوره نوجوانی بر برادرش تاثیر می گذاشت و حتی زمان تحصیل در سوئیس نیز همراه او در آنجا درس می خواند.

دستیابی به اطلاعاتی درباره نحوه تحصیل کیم یو جونگ، همچون ۲ برادر بزرگ ترش، در کالج های سوئیس، بسیار دشوار است، اما اخبار رسیده حکایت از آن دارد که او با نام های مستعاری همچون «یونگ سون» و «پاک می هیانگ» در این کشور تحصیل می کرده و دوره های یادگیری زبان آلمانی را هم به عنوان دروس فوق برنامه پشت سر گذاشته است.

گرچه انتشار اخبار خانواده کیم در کره شمالی حکم اعدام دارد، اما ظاهراً کیم یو جونگ ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۷ به دنیا آمده است.

خواهر کیم جونگ اون، هم اکنون در کنار مدیریت اداره تبلیغات کره شمالی، مشاور شخصی برادرش نیز هست، در حالی که کارشناسان پیش بینی می کنند او در آینده نقش های پررنگ تری در ساختار قدرت کره شمالی به دست خواهد آورد.
همرسانی نوشتار: