روایتی متفاوت از زایمان نگار جواهریان در کانادا + عکس

همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم این وطن پرستی نیست که فرزند یک کشاورز یا فردی از طبقه متوسط به جنگ برود و سختی ها را متحمل شود تا برای تو آسایش و رفاه بیاورد؛ و تو فرزندت را از همه ی این خطرات دور کنی. کجای این رفتار ها وطن پرستی است؟ چه سیاستمدار باشی چه سلبریتی، فرقی ندارد.

  1. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ساعت ۱۷:۵۲ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
نگار جواهریان
به گزارش فرانگر

به نقل از باشگاه روزنامه نگاران ایران: اکبر منتجبی در یادداشتی به عنوان "نکاتی درباره ی سیاستمداران و سلبریتی هایی که به جایی جز وطن چشم دارند" نوشت:

۱-همه ی افراد با هم برابرند و زندگی شان به خودشان مربوط است، اما فراموش نکنیم این رامبد جوان بود که مردم را وارد زندگی خصوصی ش کرد. از بارداری همسرش در برنامه ی تلویزیونی سخن گفت و با جناب خان درباره ی عمو شدن حرف زدند و غش و ضعف کردند. پس او بود که مردم را به درون زندگی خود کشاند.

۲- همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم که علم پزشکی پیشرفت های قابل توجهی کرده و سالهاست در ایران، خبری درباره ی مادر یا فرزندی که سر زا از دنیا رفته باشند نشنیده ایم. پس مشکل زایمان در ایران نیست. ممکن است بحث تابعیت باشد که فرزند از بدو تولد تابعیت را در پر قنداق داشته باشد.

۳- همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم که ما مدت ها کسی را که از «ژن خوب» خود سخن گفته بود نقد کردیم. فیلم «ژن خوک» ساخته شد و حتی در برنامه تلویزیونی خندوانه، جناب خان آن ها را دستمایه طنز قرار داد و اکنون همان کسانیکه منتقد بودند، خود نیز چنین میکنند. اگر آن کار بد بود حتما این کار هم پسندیده نیست.

۴- همه ی افراد با هم برابر هستند، اما فراموش نکنیم که پیش از رامبد جوان، بهروز افخمی کارگردان سینما بود که با همسر خود به کانادا رفت تا فرزند جدید، در آن کشور به دنیا بیاید. اگر کار رامبد بد است، کار افخمی نیز پسندیده نبود. چرا اصولگرایان این را دیدند و آن را ندیدند؟ حتی پیش از این دو، مهناز افشار نیز فرزندش را در آلمان بدنیا آورد و اصلاح طلبان نیز او را ندیدند. ممکن است بدین دلیل باشد که این دو (بهروز افخمی و مهناز افشار) شوآف وطن پرستی آنچنانی نداشتند و برنامه ها و فیلم هایشان را هرشب تقدیم یک شهر و یک حرفه نمی کردند.

۵- همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم وطن پرستی یعنی اینکه از عمق وجود کشورت را دوست داشته باشی. نه در حرف بلکه در عمل. حرف و عمل باید برابر باشد. از دوست داشتن «مردم ایران» سخن نگو وقتی فرزندت را در کشور دیگری بدنیا می آوری تا اگر روزی کشور به خطر افتاد، تابعیت دیگری داشته باشد.

۶- همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم این وطن پرستی نیست که فرزند یک کشاورز یا فردی از طبقه متوسط به جنگ برود و سختی ها را متحمل شود تا برای تو آسایش و رفاه بیاورد؛ و تو فرزندت را از همه ی این خطرات دور کنی. کجای این رفتار ها وطن پرستی است؟ چه سیاستمدار باشی چه سلبریتی، فرقی ندارد.

۷- همه ی افراد با هم برابر هستند، اما فراموش نکنیم این فقط سلبریتی ها نیستند که چنین رفتار هایی دارند. سیاستمدارانی هم هستند که روزی از دیوار سفارت بالا رفتند و تاوان آن را به گردن مردم انداختند و الان یا دم از اصلاحات می زنند یا از اصولگرایی. هر دو مثل هم هستند.

۸- همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم ما سیاستمدارانی را می شناسیم که درآمد های آنچنانی از طریق رانت دارند و این درآمد ها را حق خودشان و پدرانشان می دانند. آدم هایی را می شناسیم که اگرچه فرزندشان در ایران بدنیا آمده، اما آن ها را به خارج از کشور فرستادند که از عواقب تحریم در امان بمانند. پس سیاستمداران ما هم منزه نیستند.

۹- همه ی افراد با هم برابرند، اما فراموش نکنیم که طبیعت هم کار خودش را میکند. مثلا فرض کنید جایی به کسی جفا شده؛ و اکنون طبیعت انتقام خودش را میگیرد. شاید ریشه های این طوفان خشم به گذشته برگردد.

در این درگه که گه گه کُه، کَه و کَه کُه شود ناگه مشو غِرَّه به امروزت که از فردا نِه ای آگه
همرسانی نوشتار: