ملکه و ولیعهد جدید ژاپن ازدواج کردند + عکس

شاهزاده ناروهیتو، ولی عهد ژاپن که در روز نخست ماه مِه سال جاری به امپراتوری می رسد، به عنوان انسانی جدّی و سختکوش شناخته می شود.

  1. شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۰۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
ملکه ژاپن
به گزارش فرانگر

او به یک دیپلمات سابق علاقه مند شد و به او اظهار عشق کرد و سرانجام با تلاش مستمر توانست با او ازدواج کند.

امپراتور جدید ژاپن، زندگی پُر از سنّت شکنی

شاهزاده ناروهیتو، ۵۹ ساله، فقط تنها امپراتوری نخواهد بود که پس از جنگ جهانی دوم متولد شده، و نخستین امپراتوری نخواهد بود که والدینش شخصاً مسئولیّت تربیت او را بر عهده داشته اند، بلکه او نخستین امپراتور ژاپن خواهد بود که مدرک دانشگاهی و تحصیلات عالیه ی خود را در خارج از این کشور دریافت کرده و سپری نموده است.

ناروهیتو پس از پدرش امپراتور آکی هیتو که در ۳۰ آوریل از سِمت خود کناره گیری خواهد کرد، بر تخت امپراتوری تکیه می زند. این نخستین کناره گیری در سلسله امپراتوری ژاپن از حدود ۲۰۰ سال پیش محسوب می شود.

امپراتیس "میچیکو" به جای استخدام دایه، پرستار و یا معلم نگهداری از پسر بزرگش (از سه پسر) را خود بر عهده گرفت. او برای این که زندگی خانواده ی امپراتوری را به زندگی مردم عادی نزدیکتر کند ناروهیتو را به مدرسه می فرستاد و غذایش را درون کیف او می گذاشت.

ناروهیتو در پژوهش های "حمل و نقل آبی اروپا در قرون وسطا" تخصص کسب کرد و دو سال در دانشگاه آکسفورد سپری نمود. او این دوران را لذت بخش ترین و پُرفایده ترین سال های زندگی خود برشمرده است.

برخی شخصیت او را دارای جنبه هایی از مزاح و طنازی توصیف کرده اند، ناروهیتو چندسال پیش که به دانمارک سفر کرده بود با رهگذران در خیابان عکس سلفی می گرفت.

امپراتور جدید ژاپن، زندگی پُر از سنّت شکنی

ناروهیتو برای ازدواج با "ماساکو اوودا" با اهالی قصر وارد چالش شد، ماساکو اینک ۵۵ ساله است، او در یک کنسرت موسیقی نظر شاهزاده را به خود جلب کرد. ناروهیتو برای ازدواج با ماساکو چند سال تلاش کرد و چندبار از او جواب رد شنید.

ولیعهد و همسرش یک دختر دارند. شاهزاده ناروهیتو نخستین امپراتور عصر جدید ژاپن است که فرزند پسر ندارد. او تمام زندگی خود را وقف دختر ۱۷ ساله اش آیکو کرده است. او از مردان خواسته تا پیش از گذشته برای بچه های خود پدری کنند. این دیدگاه او در جامعه ی محافظه کار ژاپنی عجیب است.

امپراتور جدید ژاپن، زندگی پُر از سنّت شکنی

پرنسس ماساکو از سال ۲۰۰۲ به طرز آشکاری از عموم مردم به دور ماند و علت آن هم فشار های ناشی برای به دنیا آوردن فرزند پسر و کنار آمدن با زندگی در خانواده امپراتوری عنوان شد. در ژوئیهٔ ۲۰۰۴ مشخص شد که وی از اختلالات سازگاری رنج می برد و گزارش شد که به دنبال درمان آن است. فشار ها برای به دنیا آوردن فرزند پسر و مطابقت یافتن با سنت های باستانی و همچنین قانون امپراتوری به تصویب رسیده در سال ۱۹۴۷ از دلایل چنین وضعی برشمرده شد.

امپراتور جدید ژاپن، زندگی پُر از سنّت شکنی

شاهزاده ناروهیتو در کنفرانس های دفاع از مسائل زیست محیطی نیز حضور داشته است و به صورت تلویحی بیان کرده که توجه زیادی به مسئله تغییرات اقلیمی مبذول خواهد داشت.

دوره فعلی ژاپن که با آغاز امپراتوری آکی هیتو از سال ۱۹۸۹ آغاز شده، «هیسه ای» نام دارد که معنی اش به دست آوردن صلح است. دولت توکیو اعلام کرده که با آغاز امپراتوری ناروهیتو نام عصر جدید به «ریوا» تغییر خواهد کرد. این نام به معنای «توازن منظم» یا «صلح فرخنده» است.
همرسانی نوشتار: