فروغ قجابگلی در چین خبرساز شد + عکس

فروغ قجابگلی، بازیگر ایرانی فیلم «تهران، شهر عشق» ساخته علی جابر انصاری، عنوان بهترین بازیگر زن نهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن را کسب کرد و جایزه تیان تان (کاخ آسمانی) این جشنواره را از آن خود کرد.

  1. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۲:۴۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
فروغ قجابگلی، بهترین بازیگر زن جشنواره پکن شد
به گزارش فرانگر

نهمین جشنواره بین المللی فیلم پکن از ۲۴ تا ۳۱ فروردین ماه سال جاری با حضور مجید مجیدی به عنوان داور و فیلم های «ایرو» و «تهران، شهر عشق» به عنوان نامزد بخش رقابتی این جشنواره برگزار شد.

در مجموع ۷۷۵ فیلم از ۸۵ کشور و منطقه جهان درخواست نامزدی جوایز تیان تان (کاخ آسمانی) این جشنواره را کرده بودند که در نهایت فروغ قجابگلی به خاطر بازی در نقش مینا توانست جایزه تیان تان را از آن خود کند.

«تهران شهر عشق» طنز تلخ اجتماعی در مورد سه شخصیت است که با وجود هیاهوی بی حد و حصر، احساس تنهایی می کنند و در راه پر کردن این تنهایی به شناخت عمیق تری از ابرشهر تهران و وجود خودشان می رسند. داستان های این سه شخصیت به طور موازی پیش می رود و در نهایت هر سه نفر مصمم تر و با درک عمیق تری از خود در هیاهوی تهران به راهشان ادامه می دهند.

پیش از این نیز فیلم سینمایی «تهران شهر عشق» اولین فیلم سینمایی علی جابر انصاری جایزه ویژه هیأت داوران جوان جشنواره صوفیه بلغارستان را کسب کرده بود.

جشنواره بین المللی فیلم پکن در سال های اخیر نه تنها در رده برترین جشنواره های فیلم آسیا قرار گرفته بلکه جزء سه جشنواره مهم بین المللی فیلم دنیا نیز به حساب می آید.

جشنواره بین المللی فیلم پکن از سال ۲۰۱۱ کار خود را آغاز کرده و با حمایت دولت چین برگزار می شود.
همرسانی نوشتار: