عمو سیبیلوی سرشناس درگذشت + عکس

جین وولف که از سوی نویسندگانی از جرج مارتین گرفته تا نیل گیمن گرامی داشته شده، بیش از همه به خاطر شاهکارش «کتاب خورشید نو» و سیبیل های معروفش شناخته شده است.

  1. جمعه ۳۰ فروردین ۹۸ ساعت ۲۳:۵۴ (۵ سال،۲ ماه قبل)
جین وولف درگذشت
به گزارش فرانگر
جین وولف، نویسنده برجسته ژانر علمی-تخیلی که شاهکارش «کتاب خورشید نو» از سوی اورسولا کی لو گویین به عنوان یک شاهکار ادبی شناخته شده، در ۸۷ سالگی درگذشت.وولف در سال ۱۹۳۱ در نیویورک زاده شد و پیش از کار به عنوان یک مهندس، در جنگ کره جنگید.
او نقش مهمی در توسعه دستگاه پخت «چیپس پرینگلز» داشت و همزمان ویراستار مجله حرفه ای «مهندسی تولیدات گیاهی» بود. وولف یک بار گفت بیشترین تاثیر را از «جی. کی. چسترتون» و «کتاب راهنمای استاندارد مارکس برای مهندسین مکانیک» نوشته لیونل سیمون مارکس، گرفته است. وقتی وولف در سال ۲۰۱۲ از سوی «نویسندگان علمی-تخیلی و فانتزی امریکا» (SFWA)، به عنوان استاد بزرگ علمی-تخیلی و فانتزی نام گرفت، دوران سخت مشکلات مالی با همسرش رزماری و فرزندانش و انتشار سه داستان نه چندان خوب که در یک مجله دانشگاهی منتشر کرد را به یاد آورد.
او گفت: «دوباره زمان شروع مدرسه بود و رزماری مرا به خاطر پول لباس مدرسه بچه ها به ستوه آورده بود. داستان دیگرم، «ماشین شوم» فروخته شد، پولش را به رزماری دادم و گفتم: «این تمام پولی است که برای آن داستان گرفتم. تمام پولی که که برای خرید لباس مدرسه داریم.» چند روز گذشت، کف آشپزخانه نشسته بودم و سعی می کردم یک صندلی را تعمیر کنم. رزماری آمد پشتم و گفت: «تو نباید بنویسی؟» این زمان بود که فهمیدم نویسنده ام.» وولف رمان کوتاه «پنجمین سرِ سربروس» را در سال ۱۹۷۲ منتشر کرد و بیش از ۳۰ رمان نوشت. آخرین اثر او، «مرد قرضی» یک قطعه نوآر علمی-تخیلی بود که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد.
برنده جوایزی نظیر نبولا، جهان فانتزی و لوکاس، در سال ۱۹۷۱ به اشتباه توسط ایزاک آسیموف به عنوان برنده جایزه نبولا برای داستان کوتاهش «جزیره دکتر مرگ و داستان های دیگر» شد.
وقتی مشخص شد که هیچ جایزه ای به این دسته تعلق نگرفته، آسیموف به شوخی گفت که وولف باید داستانی به نام «جزیره دکتر مرگ» بنویسد. وولف این کار را کرد و اولین جایزه نبولایش را در سال ۱۹۷۴ به دست آورد.همرسانی نوشتار: