غلامحسین حیدری چهره ماندگار کشور دار فانی را وداع گفت + عکس

غلامحسین حیدری معلم ماندگار و معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش عصر روز گذشته بر اثر سکته قلبی درگذشت.

  1. چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ ساعت ۱۲:۲۳ (۵ سال قبل)
«غلامحسین حیدری» معلم ماندگار درگذشت
به گزارش فرانگر

مرحوم حیدری در سال ۱۳۲۲ در شهر مقدس مشهد متولد شد؛ وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کرد و با درجۀ ممتاز فارغ التحصیل شد. سپس در دانشگاه تهران، دوره کارشناسی ارشد را گذراند و در محضر علما و روحانیون بزرگواری همچون آیات عظام حجج اسلام درافشان، شوشتری، مولوی، حکیمی، شهید هاشمی نژاد با معارف و فرهنگ اسلامی آشنا شد.

وی در سال ۱۳۴۴ وارد سنگر حیات بخش معلمی شد و در مقاطع مختلف تحصیلی، مراکز تربیت معلم و در دانشگاه ها تلاش مجاهدانه داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سمت های رئیس آموزش و پرورش اسفراین، بجنورد، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان و خراسان، معاون تأمین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، معاون توسعه مشارکت های مردمی و قائم مقام وزیر انجام وظیفه کرد.

مرحوم حیدری پس از آن به عنوان مدیر امور فرهنگی و روابط بین الملل آستان قدس رضوی و خادم افتخاری حرم مطهر رضوی به خدمت در آن بارگاه نورانی پرداخت و در سال ۱۳۹۲ نیز به عنوان «معلم ماندگار» در سطح کشور انتخاب و معرفی شد.

از جمله تألیفات وی می توان به «ژاپن، تیشه ها و ریشه ها»، «شهید دکتر باهنر و تحول بنیادین در تعلیم و تربیت اسلامی»، «مدیریت مراکز شبانه روزی»، «سر دلیران رضوی» و کرامات حضرت رضا(ع) (۶ جلد) اشاره کرد.
همرسانی نوشتار: