زایمان زنی که 117 روز پیش مرد

معجزه شد

زن جوانی و بارداری که فوت کرده بود پس از ۱۱۷ روز, فرزندش را به دنیا آورد

  1. پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸ ساعت ۲۱:۴۰ (۴ سال،۷ ماه قبل)
خبر
به گزارش فرانگر

پزشکان بیمارستان دانشگاهی شهر برونو در جمهوری چک اعلام کردند توانسته اند زنی که ۱۱۷ روز پیش دچار مرگ مغزی شده بود، را تا روز زایمان زنده نگاه داشته تا او کودکش را به سلامت به دنیا بیاورد.

این گروه از پزشکان که روز دوشنبه دوم سپتامبر این خبر را اعلام کردند، این اتفاق را یک اتفاق بی سابقه در جهان توصیف کردند. این زن پس از یک عمل سزارین در نیمه آگوست ۲۰۱۹ دختری ۲.۱ کیلویی و ۴۲ سانتی متری به دنیا آورد که اِلیسکا نامیده شد. روبرت جال رئیس تیم پزشکی مراقب این زن، زنده نگاه داشتن زن بارداری که مرگ مغزی شده بود را ماموریتی دشوار توصیف کرده و گفتند که گروه درمانی و نزدیکان این زن با هدف کمک به رشد جنین، در تمام طول این مدت به شکل مستمر در حال صحبت با جنین بودند. مادربزرگ اِلیسکا در تمام این مدت برایش قصه می خواند. پزشکان نیز پاهای این زن را به نحوی تکان می دادند که راه رفتن یک انسان عادی شبیه سازی شود.

مادر ۲۷ ساله اِلیسکا در هفته شانزدهم بارداری دچار خونریزی مغزی و در پی آن مرگ مغزی شد. پس از به دنیا آمدن اِلیسکا، دستگاه هایی که این زن را زنده نگاه می داشت، کنار گذاشته شدند. الینا توبیاسووا، از بخش حقوقی بیمارستان دانشگاهی برونو گفت که خانواده این زن تصمیم به ادامه روند بارداری گرفتند؛ تصمیمی که اگر خود این زن زنده بود نیز آن را اتخاذ می کرد.
همرسانی نوشتار: