معجزه برای زن مسیحی در زندان + جزییات

اشک ناخواسته روی گونه های ماریا جاری می شود، اما نمی خواهد ناامید شود. او درک درستی از «توکل» دارد.

  1. شنبه ۲۲ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۵۰ (۴ سال،۹ ماه قبل)
ماجرای زن مسیحی که در زندان مسلمان شد
به گزارش فرانگر

ماریا هرگز خوشبخت نبوده، اما همیشه پای انتخابش ایستاده است. انتخاب یک شوهر ایرانی با وجود مخالفت های خانواده و حالا انتخاب دینی جدید و تغییر از آیین کاتولیک به اسلام پشت دیوارهای سرد و سنگین زندان.
آرامش در وجود زن میانسال موج می زند. اما از یادآوری خاطرات آن روز شوم، آهی می کشد و چشمان دریایی اش، طوفانی می شود: «در شیراز زندگی می کردیم. ۲۰ روز از نامزدی ام با یک مرد مسلمان می گذشت. همسرم در استخر خانه شنا می کرد و دختر ۶ ساله همسایه هم به خانه ما آمده و در حال بازی با سگ مان بود. نمی دانم چه شد که به داخل استخر افتاد و بر اثر ضربه سرش به پلکان بیهوش شد. همسرم هراسان او را به بیمارستان رساند و من همسایه را باخبر کردم. اما بچه جان باخت.»
ماریا به حلقه ای که هنوز در دستش است، خیره می شود: «پای میز محاکمه با وفاداری به همسرم ایستادم و متهم به قتل عمد شدم. با آن که اصلاً قتلی در کار نبود، اما همسرم گفت هر طور شده رضایت پدر و مادر بچه را می گیرد، اما نشد. حالا از آن روزها ۱۸ سال می گذرد روزهای پر انتظاری را پشت سر گذاشته ام.»
ماریا در دوران محکومیتش، به عنوان نماینده سالن قرنطینه، فعالیت می کند و می گوید: همدم و مونسم بعد از لطف خدا، کتاب است و این دوران را بدون هیچ ناامیدی و دغدغه و سرشار از امید گذراندم.
«حاجی رضا شاکرمی» دادستان عمومی و انقلاب استان البرز با بیان اینکه بتازگی اولیای دم حاضر شده اند با دریافت دیه از مجازات «ماریا» صرفنظر کرده و از قصاص وی چشم پوشی کنند، گفت: در حالی که بنا بر گزارش مددکاری زندان، «ماریا» برای دیگر مددجویان ایجاد اشتغال کرده و در ارائه خدمات به زندانیان از جایگاه خوبی برخوردار بود، زندانیان زن در گلریزان، مبلغی برای پرداخت دیه و آزادی وی جمع آوری کردند، اما هنوز راه زیادی تا آزادی این زندانی بی ملاقاتی مانده بود. بدین ترتیب زوج نیکوکار البرزی با فرستادن نماینده خود به دفتر دادستانی کرج، نامه آزادی این زن را امضا کردند.
«ر. ف» نیکوکار البرزی اظهار کرد: امیدوارم سرگذشت عبرت آموز این زن پرتلاش که آگاهانه و بر اساس شناخت و مطالعه به دین اسلام گرویده است، از یادها نرود. خوشحالم که خداوند، من و همسرم را لایق کمک به این بنده گرفتار دانست و برای این اجر بزرگ، انتخاب کرد.همرسانی نوشتار: