مومیایی تتودار + عکس

وزارت آثار باستانی مصر، گزارش داد که نتایج پژوهش های انجام شده روی مومیایی معروف به مومیایی «تتو دار»، نشان می دهد که این تتو قدیمی ترین تتو و خالوبی جهان است.

  1. شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۰:۰۵ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
قدیمی ترین تتوی تاریخ متعلق به کیست؟!
به گزارش فرانگر

یک گروه باستان شناسی فرانسوی وابسته به انستیتو آثار فرانسوی IFAO سال ۲۰۱۴ در روستای کارگران شهر اقصر در جنوب مصر، مومیایی را یافتند که روی اعضای بدن او ۳۰ تتو به چشم میخورد.

، سی تتو در اعضای مختلف و جداگانه بدن از جمله گردن، کمر، کتف و دو بازوی مومیایی وجود داشت.

قدیمی ترین تتوی تاریخ متعلق به کیست؟!

این مومیایی متعلق به یک زن است که به احتمال زیاد بین سال های ۱۳۰۰ تا ۱۰۷۰ قبل از میلاد می زیسته و در هنگام مرگ ۳۴ سال سن داشته است.

او زنی از طبقه ی بالای جامعه مصر باستان بوده، چون تتوهای رسم شده روی بدنش در شکل های متنوعی از جمله گل نیلوفرآبی، گاو، میمون دم کوتاه و چشم حورس (نشان محافظت) است.

قدیمی ترین تتوی تاریخ متعلق به کیست؟!

اسم این زن و نام او مشخص نشده است؛ اما تنوع تتوها و به کارگیری متعدد آن در اعضای بدن مومیایی نشان می دهد که او جایگاه دینی بالا و قابل توجهی را در دوران زندگی خود بر عهده داشته و به عبارت دیگر او یکی از شخصیت های دینی برجسته مصر باستان بوده است.

قدیمی ترین تتوی تاریخ متعلق به کیست؟!

تیم فرانسوی از جدیدترین فناوری اشعه مادون قرمز برای کشف جزئیات این تتوها استفاده کرده اند. این مومیایی در حال حاضر در مقبره TT ۲۹۱ و در شرایطِ محیطی مشابه که ۳۰۰۰ سال پیش در آن قرار گرفته نگهداری می شود.
همرسانی نوشتار: