اولین اعترافات زنی که با بمب، نارنجک و اسلحه تقلبی وارد بانک نیاوران شد + عکس

زن تحصیلکرده به شیوه فیلم های گانگستری با نارنجک و اسلحه وارد بانک شد تا ۲۲ هزار دلار پول نقد سرقت کند.

  1. سه شنبه ۲۷ فروردین ۹۸ ساعت ۰۷:۲۰ (۵ سال قبل)
دستگیری عامل تهدید به بمب‌گذاری در چهارراه فرمانیه+عکس
به گزارش فرانگر

او تهدید کرد می خواهد بانک را به همراه کارمندانش منفجر کند. اما این فیلم هیجان انگیز فقط 8 دقیقه طول کشید. ساعت 10:30 صبح دوشنبه 26 فروردین زن میانسالی درحالی که بسته ای زیر چادرش مخفی کرده بود وارد بانک ملت شعبه فرمانیه شد. او چند دقیقه ای روی صندلی انتظار مشتریان بانک نشست و زمانی که مطمئن شد مشتری دیگری به غیر از خودش داخل بانک نیست به میز رئیس بانک نزدیک شد. اما قبل از آن یک قبضه نارنجک را داخل گلدان نزدیک در اتاق رئیس بانک قرار داد.

زن 64 ساله وارد اتاق رئیس شد و ناگهان جعبه ای را روی میز رئیس گذاشت و گفت: داخل این جعبه بمب است. اگر به خواسته ام عمل نکنی بمب منفجر می شود. من 22 هزار دلار نقد می خواهم. چراغ کوچکی که روی جعبه چشمک می زد و ریموت کنترلی که در دست داشت خبر از یک انفجار زود هنگام می داد. زن گفت اگر پول را ندهی دکمه را می زنم و همه جا را منفجر می کنم. رئیس بانک به بهانه آوردن پول اتاق را ترک کرد و از کارمندان نیز خواست بلافاصله از بانک خارج شوند. سپس با پلیس تماس گرفته و درخواست کمک کردند. دقایقی بعد نیز باتوجه به حساسیت موضوع سرکلانتر و رئیس کلانتری 123 نیاوران و مأموران پلیس در محل حاضر شدند. آنها با اینکه می دانستند هر لحظه امکان انفجار وجود دارد اما وارد بانک شده تا با زن میانسال وارد گفت و گو شوند.

8 دقیقه بعد...

سر کلانتر نیاوران شروع به صحبت با زن میانسال کرده و درنهایت موفق شد هشت دقیقه بعد او را وادار به تسلیم کنند. وی بعد از تسلیم مدعی شد که بمب و نارنجک تقلبی بوده است و تنها برای ترساندن رئیس بانک و رسیدن به هدفش این کار را انجام داده است. سردار ظهیری- رئیس پلیس پیشگیری پایتخت- در تشریح این خبر گفت: داخل جعبه ای که زن میانسال به همراه داشت، مقداری سنگ بود که به هیچ وجه چاشنی و مواد منفجره به همراه نداشت. همچنین مشخص شد کلت و نارنجک همراه وی نیز قلابی بوده و قابلیت شلیک و انفجار نداشته است.

گفت و گو با زن میانسال


چرا تصمیم به این کار گرفتی؟ 

از زندگی خسته شده بودم، وضعیت زندگی ام در ایران خیلی سخت بود و برای همین به همراه دخترم و یکی از دوستانم تصمیم گرفتیم که از ایران خارج شویم. اما هزینه رفتنمان از ایران 20 هزار دلار بود و من این پول را نداشتم. این موضوع انگیزه ای شد تا به فکر سرقت از بانک بیفتم.

چرا این بانک را انتخاب کردی؟ 

من از مترو تجریش پیاده شدم. در راه 5 بانک دیگر را هم دیدم و برای ارزیابی و سنجش ماجرا به داخل آنها هم رفتم. اما آنها مناسب سرقت نبودند و درنهایت من بانک ششم را برای این کار انتخاب کردم.

این بانک چه ویژگی داشت که آن را انتخاب کردی؟ 

چهره رئیس بانک معصوم بود و به نظر می رسید که راحت می شود از آنجا سرقت کرد.

شوهرت از این ماجرا با خبر بود؟ 

شوهرم سال 79 یا 80 بود که ما را رها کرد و رفت. من در اوج جوانی مجبور شدم که به تنهایی دخترم را بزرگ کنم.

ایده این سرقت را چه کسی داد؟ 

خودم. من لیسانس علوم اجتماعی دارم و بسیار مطالعه می کنم.

وسایل را از کجا آوردی؟

همه آنها را در خانه داشتم. چراغ چشمک زن برای یک عروسک بود. تمام وسایلی را که در خانه داشتم کنار هم گذاشتم و با ایده گرفتن از فیلم های گانگستری خارجی آنها را درست کردم.
همرسانی نوشتار: