این هم پسر خلف مایکل شوماخر + عکس

  1. پنجشنبه ۸ فروردین ۹۸ ساعت ۲۱:۳۵ (۲ سال،۹ ماه قبل)
اولین حضور میک شوماخر در فرمول 1
به گزارش فرانگر

میک شوماخر فرزند مشهورترین راننده ی فرمول ۱ یعنی میشائیل شوماخر خودروی جدید فراری SF۹۰ را دوم آوریل و در گرندپری بحرین خواهد راند.

این جوان بااستعداد در حال حاضر با تیم پریما در مسابقات فرمول ۲ حضور دارد اما عضو آکادمی رانندگان فراری نیز می باشد. پس از تست خودروی فرمول ۱ یک فراری در گرندپری بحرین، او پشت فرمان خودروی مسابقه ای آلفارومئو نیز خواهد نشست.

اگرچه میک شوماخر هرگز یک خودروی مدرن فرمول ۱ را پیش از این نرانده اما چند سال پیش و در پیست اسپا خودروی بنتون ۱۹۹۴ پدرش را رانده است.

اولین حضور میک شوماخر در فرمول 1

این راننده ی ۲۰ ساله درباره ی احساس خود گفته است:

واضح است که من بسیار هیجان زده شده ام و از فراری برای قرار دادن این فرصت در اختیارم تشکر می کنم. من واقعاً به دنبال کسب تجربه ای فوق العاده هستم و در این لحظه تمرکز کامل خود را روی آخر هفته ای جذاب گذاشته ام.

کالوم یوت که راننده ی تیم سائوبر جونیور در فرمول ۲ می باشد نیز خودروی فرمول ۱ آلفارومئو را تست خواهد کرد. البته او در تست بارسلونا که چهاردهم و پانزدهم می برگزار می شود پشت فرمان این خودرو خواهد نشست.

ماتیا بینوتو مسئول تیم اسکودریا فراری گفته مسئولان این تیم اعتقاد زیادی به ارزش های آکادمی رانندگان فراری دارند زیرا برنامه ی تمرین سطح بالایی برای رانندگان بااستعداد و جوان وجود دارد. تصمیم این آکادمی برای حضور چارلز لکلرک در صندلی تیم این موضوع را ثابت می کند.

اولین حضور میک شوماخر در فرمول 1

او ادامه می دهد:

بنابراین ما از ارائه ی فرصت به میک و کالوم برای تجربه ی راندن خودروی فرمول ۱ بسیار خوشحال هستیم. میک که از ژانویه و کالوم از سال ۲۰۱۷ به آکادمی پیوسته اند قطعاً رانندگانی بااستعداد بوده و من معتقدم راندن خودروی SF۹۰ در تنظیمات رسمی آن برای تجربه ی کاری آن ها بسیار مفید خواهد بود.

متأسفانه میشائیل شوماخر هنوز هم در حال پشت سر گذاشتن فرایند درمانی خود در خانه اش در سوئیس است. او در سال ۲۰۱۳ و در زمان اسکی کردن با حادثه مواجه شد و به خاطر ضربه ی وارد شده به سرش مدت ۶ ماه در کما بود. اگرچه خبری رسمی از وضعیت سلامتی او منتشر نشده اما کاملاً مطمئنیم که او به رانندگی فرزندش در فرمول ۱ افتخار خواهد نمود.

اولین حضور میک شوماخر در فرمول 1

اولین حضور میک شوماخر در فرمول 1
همرسانی نوشتار: