مرگ نوزاد 20 روزه عروس داعش شر به پا کرد + عکس

مرگ یک نوزاد ۲۰ روزه متولد شده از یک زن انگلیسی عضو داعش، سبب شدت گرفتن انتقادها از وزیر کشور بریتانیا شده است.

  1. یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷ ساعت ۱۳:۳۰ (۵ سال،۱ ماه قبل)
دردسرهای یک «نوزاد داعشی» برای وزیر کشور انگلیس
به گزارش فرانگر

پس از اعلام مرگ نوزاد ۲۰ روزه «شمیمه بیگم» دختر انگلیسی که در ۱۵ سالگی از لندن به سوریه رفت و به عروس داعش شهرت یافت، انتقادها از «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس بالا گرفته است.

شمیمه بگیم، دختر جوان انگلیسی که چندی پیش موضوع لغو شهروندی و ممنوعیت بازگشتش به این کشور خبرساز شد نوزاد خود را دو روز پیش بر اثر سینه پهلو از دست داد و انتشار این خبر واکنش های فراوانی به همراه داشته است.

در حالی که سخنگوی دولت انگلیس می گوید مرگ هر کودک، یک تراژدی است اما تاکید کرده است: ما قویاً و به کرات نسبت به سفر به سوریه و جذب گروه های تروریستی شدن هشدار داده ایم و تلاش کرده ایم که شهروندان را از رفتن به مناطق جنگی بر حذر داریم.

اما همزمان خانواده شمیمه بگیم می گویند دولت انگلیس در حفاظت از جان نوزاد که شهروند بریتانیا بود کوتاهی کرده است.

از آنجا که «جراح»، نوزاد پسر بیگم پیش از تصمیم وزارت کشور برای لغو پاسپورت و شهروندی مادرش متولد شده بود او یک بریتانیایی محسوب می شد.

در همین حال، حزب کارگر انگلیس هم تصمیم وزارت کشور برای لغو شهروندی شمیمه بیگم را بی رحمانه و غیرانسانی ارزیابی کرده است.

بنابر گواهی فوتی که روز جمعه برای نوزاد پسر شمیمه بیگم صادر شده علت مرگ سینه پهلو اعلام شده است. شمیمه بیگم چهار سال پیش و هنگامی که یک نوجوان ۱۵ ساله بود به همراه دو دختر دبیرستانی دیگر لندن را ترک و از طریق ترکیه به سوریه رفت تا به داعش بپیوندد.

او از چند هفته پیش که به اردوگاه پناهجویان منتقل شده بود خواستار بازگشت به انگلیس شده بود اما وزارت خارجه این کشور با رد این درخواست اعلام کرد شهروندی بریتانیایی او لغو شده است.

«یاگو ریدجیک» همسر شمیمه که یک افراطی هلندی عضو داعش است در زندانی در نزدیکی اردوگاه محل اقامت شمیمه حضور دارد.
همرسانی نوشتار: